Tohtoročný SEREDSKÝ HODOVÝ JARMOK na novom mieste a s vynoveným atraktívnym programom

Tohtoročný SEREDSKÝ HODOVÝ JARMOK na novom mieste a s vynoveným atraktívnym programom

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
XX. SEREDSKÝ HODOVÝ JARMOK ukončil v roku 2019 jednu etapu svojej histórie. Už vlani sme Vás informovali, že ďalší ročník bude na novom mieste a dnes už vieme, že aj s vynoveným programom. Ide o veľkú zmenu, ktorú určite mnohí ocenia. Riaditeľ Domu kultúry František Čavojský hovorí: „Tou najmarkantnejšou zmenou bude presun jarmoku z pomyselného priesečníka ulíc Kostolná, Mlynárska a Školská do imaginárneho trojuholníka Námestie slobody – park kaštieľa – amfiteáter. Tou druhou, tiež nemenej podstatnou inováciou bude posun v smere programovej a obsahovej štruktúry. Ak sa doteraz niesol jarmok viac-menej v komerčnej atmosfére, od tohto roku bude akcentovaná tradičná, historická a remeselná rovina.“
 
Pre zaujímavosť dopĺňame, že Mestský park v Seredi okrem toho, že sa sem presúva časť jarmoku, čaká  aj II etapa rekonštrukcie verejného osvetlenia a vybudovanie nového chodníka od historickej vrátnice po oblúkový podchod v kaštieli. Osadené budú aj nové moderné toalety. Všetko je v štádiu plánovania a samozrejme povolení, nakoľko v mestskom parku má významné slovo najmä Krajský pamiatkový ústav.
 
Vráťme sa ale späť k XXI. SEREDSKÉMU HODOVÉMU JARMOKU. Ten sa bude konať v termíne 26. - 28. 6. 2020. Podľa slov riaditeľa DK Františka Čavojského je program jarmoku rozdelený na niekoľko častí.
 
Park kaštieľa
 
Na stredovekom jarmoku návštevníci obdivovať šermiarske a lukostrelecké vystúpenia, lovecké a rytierske turnaje na koňoch, dobové ukážky zo života v stredoveku, divadlá, žonglérske programy, tradičné remeslá a výstavu chovateľov domácich zvierat.
 
Vínny festival
 
Táto časť jarmoku bude situovaná do interiéru bastiónu a jeho okolia. Milovníkom dobrého vínka v kontexte historických priestorov kaštieľa bude ponúkať kráľovský nápoj pätnásť vinárstiev z rôznych regiónov Slovenska.
 
Námestie slobody
 
V týchto priestoroch bude prebiehať počas troch dní konania jarmoku hlavný program a tu bude umiestnená i občerstvovacia zóna. Komerčných predajcov nájdu záujemcovia o ich výrobky na Parkovej ulici a nám. SNP.
 
Mestský amfiteáter
 
V rámci aktuálneho v poradí už XXI. ročníka Seredského jarmoku by si návštevníci nemali nechať ujsť dva excelentné hudobné večery v mestskom amfiteátri. Tým prvým v poradí bude 26. júna dvojkoncert Gary Moore Tribute band feat Jack Moore, Gary’s son a KISS forever band. V sobotu 27. júna po prvýkrát zavíta do Serede legendárna SARAGOSSA Band, ktorej nestarnúce disco hity Agadou, Rasta Man, Hands Up, Za – Za – Zabadak.........netreba hádam nikomu predstavovať.
 
Vstupné na tieto programy budú: 26. jún 2020 – Mestský amfiteáter Sereď predpredaj 9,90€, na mieste 12 € a 27. jún 2020 - Mestský amfiteáter Sereď predpredaj 13 €, na mieste 16 €.
 
O bližšej programovej štruktúre jarmoku, dopravných obmedzeniach a stanovištiach pre atrakcie budú obyvatelia samozrejme ešte informovaní.
Tothtoročný SEREDSKÝ HODOVÝ JARMOK na novom mieste a s vynoveným atraktívnym programomTothtoročný SEREDSKÝ HODOVÝ JARMOK na novom mieste a s vynoveným atraktívnym programomTothtoročný SEREDSKÝ HODOVÝ JARMOK na novom mieste a s vynoveným atraktívnym programomTothtoročný SEREDSKÝ HODOVÝ JARMOK na novom mieste a s vynoveným atraktívnym programomTothtoročný SEREDSKÝ HODOVÝ JARMOK na novom mieste a s vynoveným atraktívnym programom