Dom kultúry Vás pozýva na májové podujatia

Dom kultúry Vás pozýva na májové podujatia

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Dom kultúry Vás pozýva na najbližšie podujatia:
 
FLORAFEST A MÁJOVÉ SLÁVNOSTI
 
UTOROK, 30. apríl 2024, Námestie slobody
10,00 - 14,00 h Hudobná skupina ALLEGRO
16,00 h Stavanie mája s KVETOŇKOU
17,00 h  EDO DREWO hudobno-dramatické vystúpenie
18,30 h  TRADITIONAL CLUB REVIVAL
 
STREDA,1. máj 2024, Námestie Slobody
10,00 - 12,00 h Dychová hudba KOZOVANKA
15,00 h Divadielko z klobúka
17,00 h Hudobná promenáda na historickom vozidle Barkas
17,00 h FUNNY FELLOWS
KRÁĽOVSTVO KRIVÝCH ZRKADIEL - viď plagát dole
 
FRAGILE & Mária Čírová
 
Dátum: 05.05. 2024 o 17:00 hod.
Vstupné: 29,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Každý koncert skupiny FRAGILE je oslavou ľudského hlasu, ale aj ukážkou toho, čo všetko je ním možné dokázať. Ich špeciálny koncert bude však okrem toho výnimočný aj spojením skupiny FRAGILE s Máriou Čírovou, s ktorou sa skupina FRAGILE ocitne v hudobnej spolupráci. Pripravte sa na večer plný nádherných piesní v originálnom prevedení špičkových interprétov, ktorých spojenie bude zážitkom pre fajnšmekrov. Svetové hity v a cappella úpravách skupiny FRAGILE, najväčšie hity Márie Čírovej, a predovšetkým ich spojenie je zárukou nezabudnuteľného večera v znamení hudobného luxusu.
FRAGILE je slovenská vokálna skupina zložená z výrazných speváckych osobností, ktoré bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, interpretujú známe svetové hity. Koncerty skupiny FRAGILE sú plné nielen výbornej hudby, ale aj podmanivého humoru, vďaka čomu zažijete neopakovateľný večer plný skvelej zábavy.
 
Eamonn McCormack
 
Dátum: 11.05. 2024 o 19:00 hod.
Vstupné: 13,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Írsky blues-rockový gitarista a spevák Eamonn McCormack vyráža na svoje doteraz najväčšie európske turné, ktoré zahŕňa 30 krajín Európy.  Celé turné sa bude natáčať pre dokumentárny film. Hrá len ako trojčlenná kapela a naživo je úžasný!  Miesto konania koncertu DKaffe so vstupným 13€ v predpredaji a v deň koncertu 17€.
 
Máša a medveď
 
Dátum: 19.05. 2024 o 10:00 hod.
Vstupné: 19,90 / 17,00 / 14.00 eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Príďte a zažite úžasnú muzikálovú show s vašimi obľúbenými postavičkami z rozprávky Máša a Medveď! Táto nerozlučná dvojica prichádza na Slovensko s úplne novým predstavením plným šibalstva, nových pesničiek a hlavne množstvom zábavy a smiechu! V rámci 60-minútového predstavenia budete svedkami nezabudnuteľných dobrodružstiev Máše a Medveďa, ktoré vás vtiahnu do ich sveta plného veselých situácií a vtipných momentov. Po skončení predstavenia sa deti budú môcť stretnúť so svojimi milovanými postavičkami, pozrieť si ich zblízka a dokonca sa s nimi aj odfotiť. Doprajte svojim deťom radosť a zábavu!
 
Pripravujeme:
 
Spievankovo - Angličtina
 
Dátum: 10.06. 2024 o 17:00 hod.
Vstupné: 15,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Zažite vílu Nezábudku (Mária Podhradská) a Píšťalku Tidlalku (Petra Dubayová) NAŽIVO. Čakajú na vás vtipné príbehy so spievankovskými kamarátmi, ktorých deti veľmi dobre poznajú. Zabavíte sa, zaspievate si, aj sa veľa naučíte - napríklad o zvieratkách, rodine, jedle, farbách, ľudskom tele alebo počítaní. Stretnete obľúbené postavy– Krajčíra Raka, Psa Policajta, živých snehuliakov... Prostredníctvom príbehov, rytmizácií a pesničiek si vaše deti môžu rozšíriť slovnú zásobu a naučiť sa aktívne komunikovať po anglicky. Koncert bude prebiehať v slovenčine, ale rytmizácia nových anglických slov a fráz a piesne budú v angličtine. Odnesiete si domov neopakovateľný zážitok. A čo je podstatné – aj pozitívny vzťah k učeniu sa cudzieho jazyka. Nezáleží totiž na tom koľko sa toho deti naučia, ale či ich učenie baví. A s nami vás to určite bude baviť aj malých aj veľkých. Koncert je vhodný pre deti od 2–10 rokov. Dĺžka koncertu 55 min, vstupenku potrebuje každý divák, bez ohľadu na vek. Odporúčame prísť 15 minút pred predstavením.
 
ABBA SYMFONIC SHOW
 
Dátum: 22.06. 2024 o 20:30 hod.
Vstupné: 25,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
ABBA SYMFONIC SHOW je koncertné spojenie najväčších hitov skupiny ABBA so symfonickým orchestrom v originálnom prevedení. Účinkujú: HAPPYBAND ORCHESTRA a Filharmónia Bohuslava Martinu Zlín (ČR). Výnimočná show - spojenie štyroch skvelých speváckych sólistov, sprievodnej hudobnej skupiny a symfonického orchestra! Viac ako 45 umelcov na jednom pódiu! Všetky aranžmány sú tvorené priamo pre toto spojenie symfonickej a rockovej zložky a profesionálne výkony spevákov, podčiarkujú výnimočnosť celého projektu.
Podujatie sa uskutoční v amfiteátri Sereď.
 
Ako som vstúpil do seba
 
Dátum: 22.06. 2024 o 20:30 hod.
Vstupné: 27,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Muzikálový projekt RND a SĽUK-u. Autor sa rozhodne v jeden deň – len tak doslova vstúpiť do seba, zoznámiť sa s vlastným vnútrom, teda Jazykom, Zubmi, so Slinami, ktoré ho dopravia do Žalúdka, kde by stretol ubolený žalúdočný Vred v prítomnosti vyhrávajúcej rómskej kapely, prepadli by ho Parazity a ochránili Krvinky, vystrašili by ho nervózne Nervy, privandroval by aj do Srdca, kde by stretol tých, ktorých má v Srdci. Pamätlivá Pamäť by mu ukázala to, čo pozabúdal a na čo by zabudnúť nemal. Celou cestou by ho mala sprevádzať kamarátka Fantázia, ktorá cestujúcemu v sebe ponúkne od začiatku do konca nevídané a nečakané príležitosti....Pozývame divákov tohto nezvyčajného spoločného javiskového projektu RND a SĽUK-u na veľké spoločné a spoločenské scénické a fantazijné vandrovanie i uvažovanie o nás, o sebe a čase. Veď podobné výlety podnikáme s divadlom často.                                   
Podujatie sa uskutoční v amfiteátri Sereď.
 
Lucie Bíla - OPEN AIR 2024
 
Dátum: 01.09. 2024 o 19:00 hod.
Vstupné: 39,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Od samého začiatku deväťdesiatych rokov ju môžeme sledovať vo väčšine významných muzikálov českej scény (Bedári, Záhrada rajských potešení, Dracula, Krysař). Jej domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika, ktorého je polovičná spolumajiteľkou spoločne s producentom Petrom Kratochvílom a kde účinkovala takmer tri roky v titulnej úlohe muzikálu Johanka z Arku, za ktorú dostala od Herecké asociácie Cenu Thálie 2000 v odbore "opereta, muzikál". V divadle vystupovala v muzikáli Excalibur, kde stvárnila hneď dve úlohy: kráľovnú Ginevra a čarodejnicu Morganu. Vo februári 2005 uviedlo Divadlo Ta Fantastika muzikál Láska je láska, kde účinkuje Lucie v hlavnej úlohe bez alternácie a v októbri toho istého roku aj muzikál Elixír života. V októbri 2008 pri pravilo Hudobné divadlo Karlín premiéru muzikálu Carmen, veľkolepý pohľad v broadwayskom štýle. Aj tu Lucie účinkuje v titulnej úlohe, za ktorej stvárnenie je nominovaná muzikálovú komisiou Herecké asociácie na prestížnu cenu Thálie za rok 2008. Hviezdne obsadenie a nádherná hudba Franka Wildhorna prinášajú úžasný divadelný zážitok, aký Praha doteraz nepoznala. Prvýkrát v histórii tu bolo uvedené vo svetovej premiére dielo renomovaných broadwayských autorov! V oblasti popovej hudby vydala Lucie Bílá celý rad sólových albumov, s ktorými úspešne dobýva rebríčky tuzemských hitparád, a jej hity ako "Ave Maria" "Láska je láska", "Trouba", "Esemes" alebo "Miluji tě" pozná takmer každý. Za osudové možno označiť stretnutie a dlhoročnú tvorivú spoluprácu s autorskou dvojicou Soukup / Osvaldová, rovnako tak ako javiskové "partnerstvo" s klaviristom a skladateľom Petrom Maláskem.
Podujatie sa uskutoční v amfiteátri Sereď.
Dom kultúry Vás pozýva na májové podujatiaDom kultúry Vás pozýva na májové podujatia