Na srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola Duchoňa

Na srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola Duchoňa

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Dňa 18.1.2024 sa v Dome kultúry Sereď odohral pravdivý príbeh nesmrteľného bohéma Karola Duchoňa. Krásna hudba a výborné činoherné výkony v réžii Karola Vosátka predstavili speváka tak, ako ho verejnosť nepoznala. Počas nezabudnuteľného večera odzneli  jeho najväčšie hity ako Zem pamätá, V slovenských dolinách, Smútok krásnych dievčat, Čardáš dvoch sŕdc, Pieseň o decembri, Na srdci mi hraj, Cítim, Tancujem s tebou rád, Elena, Hrám hrám, Primášovo srdce, Dievča z Budmeríc, Mám ťa rád, Mám ľudí rád, Šiel, šiel, S úsmevom a ďalšie. Atmosféra medzi seredským publikom bola striedavo nostaligická a veselá, podobne ako bol život samotného umelca. Na pódiu tak výnimočným spôsobom ožila životná cesta a umenie Karola Duchoňa, ktorý sa stal legendou slovenskej hudobnej scény.
 
Umelec  bol známy nielen svojím hudobným talentom, ale aj nezameniteľným štýlom a bohémskym spôsobom života. Jeho pesničky boli viac než len hudobné skladby – boli vyjadrením jeho duše, jeho radosti i bolesti. Vystúpenie odkrylo pozlátku šoubiznisu, vzostupy, pády, úspechy a neúspechy. Diváci mali možnosť zažiť Karola Duchoňa od jeho najväčšej slávy po strmý pád, od bezstarostnej mladosti cez hudobný život až po tragický a smutný koniec. Predstavenie ponecháva otázku v pozadí, či sa nedalo „zachrániť“ túto legendu, či si dostatočne vážime skutočné talenty a osobnosti. Celkový dojem podčiarkol fakt, že dedičstvo Karola Duchoňa žije ďalej nielen v jeho hudbe, ale aj v srdciach tých, ktorí ho milovali.
 
 
Na srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola DuchoňaNa srdci mi hraj, divadelné predstavenie plné hitov Karola Duchoňa