Dom kultúry pozýva na februárové podujatia

Dom kultúry pozýva na februárové podujatia

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
Dom kultúry Vás aj touto cestou pozýva na nasledujúce februárové podujatia:
 
Studňa lásky
 
Dátum: 2.2. 2024 o 19:00 hod.
Vstupné: 17,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Muzikál Studňa lásky inšpirovaný povesťou o studni na Trenčianskom hrade rozpráva príbeh, kde láska je silnejšia ako skala. Atraktívnou je rovina mužsko-ženských vzťahov a komediálna línia príbehu reprezentovaná kráľovským párom. Majestátna hudba, šermiarske súboje, dojímavé piesne, komediálne prvky, nádherné kostýmy a skvelé herecké výkony – to všetko vás čaká pri Studni lásky. Účinkujú: Cyril Žolnír, Danica Jurčová, Zuzana Mišáková, Štefan Richtárech, Michal Rosík, Simon Kopunec, Diana Minarovičová a mnohí ďalší.
 
Pochovávanie basy
 
Dátum: 13.2. 2024 o 18:00 hod.
Vstupné: 5,- eur
Lístky kúpite tu: Dom kultúry
 
Kultúrno-spoločenské podujatie bude spojené s tancom a tradičným dedinským pochovávaním basy, ktoré je zavŕšením plesovej sezóny a zahájením obdobia pôstu.
 
Paci Pac
 
Dátum: 24.2. 2024 o 10:00 hod.
Vstupné: 12,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Paci Pac vyrazia na jar na turné po celom Slovensku! Deti potešia premiérou úplne nového predstavenia plného farebných kostýmov, veselých postavičiek a skvelých pesničiek. Tentokrát príde dokonca aj obrovský SLON! Okrem nových pesničiek nebudú chýbať ani obľúbené hity, ktoré deti (a aj rodičia) poznajú naspamäť. Na každého malého návštevníka čaká darček a samozrejmosťou bude aj fotenie s PACI PAC a ďalšími postavami z predstavení.
 
Pripravujeme:
 
Rybársky bazár
 
Dátum: 2.3.2024 od 8:00 do 18:00 hod. 
Vstupné: zdarma
 
Ide o najväčsí rybársky bazár na Slovensku po prvýkrát v Seredi
 
Tommy Scro Rock Machine 
 
Dátum: 03.03. 2024 o 18:00 hod.
Vstupné: od 32,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Tommy Scro – blues/rockový gitarista,spevák a skladateľ – žije Brooklyne v New Yorku a počas svojej dlhoročnej kariéry bol členom niekoľkých h rock’n’rollových kapiel. Hral so známymi kapelami ako Neighborhood Jukebox, Mint Stick a Drivin‘ Wheels, ale nejviac je známy svojou prácu ako sólový umelec.
 
KUBO
 
Dátum: 14.03. 2024 o 18:00 hod.
Vstupné: 32,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Muzikál KUBO je oslavou slovenského folklóru a vzdanie holdu velikánovi slovenskej filmovej a divadelnej scény – Jozefovi Kronerovi. Ide o živé, energické a zábavné predstavenie v modernej a divácky príťažlivej podobe! Réžia muzikálu Ivan Blahút. Originálne piesne Simi Magušinovej , hudba Peter Uličný, folklór fashion show Adrieny Adamíkovej. Bravúrne herecké a tanečné výkony, fúzia moderného tanca a folklóru! Plejáda skvelých hercov a tanečníkov!
 
Rita – časopis nielen pre všetkých
 
Dátum: 20.03. 2024 o 18:00 hod.
Vstupné: 17,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Redaktori lajfstajlového časopisu RITA zostavujú po roku jeho existencie prvé vianočné číslo. A to musí „spievať“! Titulná stránka predáva, preto sa okrem tradičných rubrík, akými sú rady z Rity, varenie či módna polícia, sústredí všetko úsilie redaktorov na získanie najžiarivejšej celebrity na titulku. Ako to všetko dopadne uvidíte v trblietavej komédii s pesničkami.
 
Miro Jaroš – Rodinný koncert
 
Dátum: 26.04. 2024 o 17:00 hod.
Vstupné: 15,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Koncert plný hitov a dobrej zábavy! Miro Jaroš s kapelou odohrajú koncert, ktorý si užije celá rodina. Pripravte sa na pesničky Tobogan, Disko, Balón, Strašidlá a veľa ďalších. Tancovanie a spievanie sú vítané! Tešíme sa na všetkých! Koncert je vhodný pre deti od 3 rokov a pre deti dobre znášajúce hlasnú produkciu. Vstupné sa platí na osobu, vstupenku musí mať každý (dieťa aj rodič) kto sa vystúpenia zúčastní.
 
OTEC
 
Dátum: 29.04. 2024 o 19:00 hod.
Vstupné: 24,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Pútavý, miestami až detektívny príbeh jedného muža, ktorý žije spolu so svojou dcérou finálnu etapu svojho života. Do nej mu fatálnym spôsobom zasahuje jeho choroba, ktorá však spôsobuje častokrát aj smiešne, až groteskné situácie. Otec odmieta pomoc od svojej dcéry, avšak snaží sa pochopiť meniace sa okolnosti, pričom začína pochybovať o svojich blízkych, vlastnej mysli a dokonca aj o vnímaní vlastnej reality. Smiešno-smutné rozprávanie o rodinných vzťahoch ľudí, ktorí čelia otázke zodpovednosti pri starostlivosti o rodiča v etape života, ktorej sa málokto z nás môže vyhnúť, ale dáva nám odpovede na otázky zmyslu vzťahov, ktoré sú pre náš život najdôležitejšie. Fenomenálny herecký výkon Emila Horvátha a Petry Vajdovej v hlavných úlohách.
Dielo aktuálne najtalentovanejšieho súčasného autora Floriana Zellera vzniklo aj vo filmovej podobe v réžii samotného autora a v roku 2021 bolo ocenené 6 Oscarmi. V úlohe otca sa v ňom predstavil Anthony Hopkins, ktorý získal za túto rolu Oscara ako najlepší herec. Účinkujú : Emil Horváth, Petra Vajdová, Alexander Bárta, Helena Krajčiová, Dominika Žiaranová a Peter Brajerčík.
Dom kultúry pozýva na februárové podujatia