Dorastenky bronzové

Šport     Milan Novák
V 1. regionálnej dorasteneckej lige v ročníku 2023/24 vybojovali mladé hádzanárky Slávie Sereď bronzové medaily. Dlhodobej súťaži sa zúčastnilo 16 družstiev starších a mladších dorasteniek, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Družstvá sa stretli dvojkolovo a z každej skupiny, prví štyria postupovali do bojov o majstra  a ďalší hrali o 9. – 16. miesto. Skupinu JUH tvorili družstvá: Kolárovo, Zlatná na Ostrove, Šurany, Močenok, Nesvady , Cífer, Nové Zámky a Sereď. SEVER: Topoľčany, Partizánske, ŠA Trenčín, Hlohovec, Martin, Čadca, Piešťany a Bánovce. Naše dievčatá sa v základnej skupine umiestnili na 3. mieste a spolu so Zlatnou, Nesvadmi a Kolárovom postúpili do finálovej skupiny. Zo skupiny SEVER sa to podarilo Topoľčanom, Partizánskemu, Piešťanom a ŠA Trenčín.
Slávistky tvorili najmladší tím v súťaži, ale nestratili sa v zápasoch s oveľa staršími súperkami. Hoci nie všetky zápasy im vyšli podľa ich predstáv, predvádzali rýchlu hádzanú a za dobrou obranou dominovali spoľahlivé brankárky. Takéto zápasy im veľmi pomáhajú v ich ďalšom športovom napredovaní. O tom, že šport je napínavý a o víťazovi sa rozhoduje až v posledných sekundách, sa dievčatá presvedčili v poslednom domácom zápase s Nesvadmi. Naše dievčatá prehrali v marci v Nesvadoch 29:24 a v boji o bronz museli vyhrať tiež o 5 gólov, nakoľko mali celkovo lepšie skóre. Doma naše dievčatá nastúpili v oklieštenej zostave a po chorobách. Spočiatku to  vyzeralo na víťazstvo súperiek, ktoré dominovali v 1. polčase a do kabín išlii s vedením 16:14. V druhom polčase domáce bojovným výkonom otočili výsledok a 2 minúty pred koncom vyhrávali 28:26. Po oddychovom čase, tromi gólmi a dobrou obranou dosiahli potrebné víťazstvo 31:26. Tento výsledok znamenal bronz .

Poradie 1.RL – finálová skupina. 1. ŠKP Topoľčany, 2. Zlatná na Ostrove, 3. HK Slávia Sereď, 4. Nesvady, 5. HŠK-74 Kolárovo, 6. HK Slávia Partizánske, 7.MHK Piešťany, 8.ŠA Trenčín