Dom kultúry Vás pozýva na najbližšie podujatia

Dom kultúry Vás pozýva na najbližšie podujatia

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Dom kultúry Vás pozýva na najbližšie podujatia:
 
 
Lucie Bíla - OPEN AIR 2024
 
Dátum: 01.09. 2024 o 19:00 hod.
Vstupné: 39,-/59,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Od samého začiatku deväťdesiatych rokov ju môžeme sledovať vo väčšine významných muzikálov českej scény (Bedári, Záhrada rajských potešení, Dracula, Krysař). Jej domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika, ktorého je polovičná spolumajiteľkou spoločne s producentom Petrom Kratochvílom a kde účinkovala takmer tri roky v titulnej úlohe muzikálu Johanka z Arku, za ktorú dostala od Herecké asociácie Cenu Thálie 2000 v odbore "opereta, muzikál". V divadle vystupovala v muzikáli Excalibur, kde stvárnila hneď dve úlohy: kráľovnú Ginevra a čarodejnicu Morganu. Vo februári 2005 uviedlo Divadlo Ta Fantastika muzikál Láska je láska, kde účinkuje Lucie v hlavnej úlohe bez alternácie a v októbri toho istého roku aj muzikál Elixír života. V októbri 2008 pri pravilo Hudobné divadlo Karlín premiéru muzikálu Carmen, veľkolepý pohľad v broadwayskom štýle. Aj tu Lucie účinkuje v titulnej úlohe, za ktorej stvárnenie je nominovaná muzikálovú komisiou Herecké asociácie na prestížnu cenu Thálie za rok 2008. Hviezdne obsadenie a nádherná hudba Franka Wildhorna prinášajú úžasný divadelný zážitok, aký Praha doteraz nepoznala. Prvýkrát v histórii tu bolo uvedené vo svetovej premiére dielo renomovaných broadwayských autorov! V oblasti popovej hudby vydala Lucie Bílá celý rad sólových albumov, s ktorými úspešne dobýva rebríčky tuzemských hitparád, a jej hity ako "Ave Maria" "Láska je láska", "Trouba", "Esemes" alebo "Miluji tě" pozná takmer každý. Za osudové možno označiť stretnutie a dlhoročnú tvorivú spoluprácu s autorskou dvojicou Soukup / Osvaldová, rovnako tak ako javiskové "partnerstvo" s klaviristom a skladateľom Petrom Maláskem.
Podujatie sa uskutoční v amfiteátri Sereď.
 
 
ÚČET
 
Dátum: 29.09.2024 o 19:00 hod. 
Vstupné: 19,- eur
Lístky kúpite: Lístky
 
Komédia o mužoch, ktorí si myslia, že rozumejú ženám, ale nerozumejú ani sami sebe. Do víru humorných situácií nás vtiahne zohraná trojica výrazných a skúsených hercov Ady Hajdu, Lukáš Latinák a Róbert Jakab, ktorá z nás vyžmýka za vedro kvalitného smiechu. Vychutnajte si zábavnú divadelnú sondu do života mužov, ktorá začína exhibíciou veľkého ega a končí skúškou kamarátstva.Dlhoročných kamarátov Julesa, Antoina a Axela čaká spoločný víkend. Zdá sa, že to bude ďalšie príjemné povyrazenie, avšak zdanie môže klamať. Čo sa stane, ak jeden z nich požiada zvyšných dvoch, aby mu preplatili účet, hoci ich večer predtým suverénne pozval? A čo môže spôsobiť, ak si náhodou prečítate sms, ktorá vám nepatrí? 
 
 
ABBA MANIA
 
Dátum: 11.10. 2024 o 19:00 hod.
Vstupné: 21,90 / 24,90 eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Zážitok plný ikonických hitov ABBY naživo v podaní ohromujúcej tribute kapely ABBA STARS, ktorá tento rok oslavuje 20 rokov na scéne. Počas tohto obdobia sa stala jednou z najúspešnejších revivalových skupín na svete, ktorá odohrala viac ako 2 000 koncertných vystúpení doma i v zahraničí a získala si rešpekt fanúšikov i kritikov. Na svojom konte má 2 CD, množstvo televíznych vystúpení a niekoľko zaujímavých ocenení - napríklad od francúzskej televízie TF 1 na jeseň 2009 zo súťaže -Najvernejší dvojníci na svete. S nezameniteľným vzhľadom ABBA, a predsa vo vlastnom štýle, vezmú hudobníci publikum na fascinujúcu cestu 50-ročnou históriou ABBA a spoločne vytvoria nezabudnuteľný koncertný zážitok. https://abbashow.sk/
 
FÍHA tralala - Koleso šťastia
 
Dátum: 13.10. 2024 o 17:00 hod.
Vstupné:  15,00  eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
"Koleso šťastia" je interaktívna zábavná šou, ktorá prinesie vašim deťom nekonečnú radosť a dobrodružstvo. Vstúpte s nami do kúzelného sveta, kde sa sen stáva skutočnosťou. Náš profesionálny súbor plný talentovaných hercov, tanečníkov a spevákov vás prevedie fascinujúcim príbehom plným farieb a fantázie. Spoločne s našimi rozprávkovými postavičkami sa vydáte na úžasné dobrodružstvá, ktoré vyvolajú úsmev na tvárach vašich detí. Podujatie sa uskutoční v divadelnej sále DK Sereď.
 
Smejko a Tanculienka
 
Dátum: 29.10. 2024 o  17:00 hod.
Vstupné:  12,00 / 14,00 eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
So Smejkom a Tanculienkou si zaspievate vaše obľúbené hity aj nové piesne z pripravovaného filmu Cesta do fantázie.Smejko-a-Tanculienka-Cesta-do-fantazie
Dom kultúry Vás pozýva na najbližšie podujatia