Polícia zadržala v Seredí dílera, ktorý predával metamfetamín

Polícia zadržala v Seredí dílera, ktorý predával metamfetamín

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Policajti v utorok 7. mája 2024  zrealizovali v Seredi plánovanú akciu pod názvom  „Hydra“,  súvisiacou s drogovou trestnou činnosťou. Počas akcie vykonali dve domové prehliadky a dve prehliadky nebytových priestorov, počas ktorých zaistili viacero stôp.
 
Príslušníci polície v tejto súvislosti zadržali 50 - ročného muža. Podľa policajnej správy muž, keď zistil, že ho sledujú policajti z kriminálky spolu s PPÚ, sa rozhodol vyhodiť drogy von oknom. Jeho plán však zlyhal, keďže policajti plastové vrecko s béžovou kryštalickou látkou zabalené v utierke rýchlo objavili a zabezpečili. Podľa prvotných zistení sa vo vrecku nachádzalo viac 350 dávok metamfetamínu.
 
Vyšetrovateľ muža obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. V zmysle zákona mu môže hroziť trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.
Polícia zadržala v Seredí dílera, ktorý predával metamfetamínPolícia zadržala v Seredí dílera, ktorý predával metamfetamínPolícia zadržala v Seredí dílera, ktorý predával metamfetamínPolícia zadržala v Seredí dílera, ktorý predával metamfetamín