Sereď sa zapojila do Týždňa dobrovoľníctva. Pridať sa môžete aj Vy

Sereď sa zapojila do Týždňa dobrovoľníctva. Pridať sa môžete aj Vy

Týždeň dobrovoľníctva je celoslovenská kampaň, ktorej 16. ročník sa uskutoční v termíne - od 20. mája do 26. mája 2024. Každoročne sa do nej zapájajú občianske združenia, školy, centrá voľného času, samosprávy, knižnice, múzeá či domovy sociálnych služieb. Pridať sa môžu aj jednotlivci, teda aj vy. Týmto spôsobom máte možnosť vyskúšať si dobrovoľnícku prácu, spoznáť výnimočných ľudí a pomôcť tam, kde je to práve potrebné. Heslom ročníka 2024 je HĽADÁME HRDINOV MALÝCH VEĽKÝCH SKUTKOV!
 
Na webe www.tyzdendobrovolnictva.sk si dobrovoľníci na celom Slovensku môžu už teraz vyberať z veľkej ponuky jednorazových dobrovoľníckych aktivít. Záujemcovia si pritom môžu vybrať z ponuky tú, ktorá im vyhovuje lokalitou a časom konania. Každá aktivita je limitovaná obmedzeným počtom dobrovoľníkov, pričom prihlasovanie je možné najneskôr do dvoch dní pred konaním dobrovoľníckej činnosti. V ponuke je napríklad upratovanie verejných priestranstiev, úprava zalene, záchrana hradov, venčenie psíkov v útulku alebo vytvorenie programu pre deti či klientov zariadení domovov dôchodcov a domovov sociálnych služieb.
 
V Seredi sa do Týždňa doborovoľníctva zapojilo KC PRIESTOR, a to hneď dvoma aktivitami.
 
- Na pondelok 20.5.2024 organizuje aktivitu s názvom: Vyčistime spolu kaštieľ.
 
Cieľom je spoločne s OZ Vodný hrad, seredskými skautmi, miestnymi školami a so spoločnosťou Amazon upratať Seredský kaštieľ, národnú kultúrnu pamiatku. "Aktuálne je kaštieľ v zlom stave, už niekoľko rokov sa však rôznymi aktivitami snažíme o jeho zrevitalizovanie, a to najmä za pomoci OZ Vodný hrad, ktorý sa už 20 rokov snaží zachrániť kaštieľ, kedysi Šintavský hrad. Vypratané miestnosti budú následne použité na kultúrne účely. Aktivita sa uskutoční aj v prípade zlého počasia, nakoľko budeme najmä vnútri kaštieľa. Aktivita bude spojená aj s historickým výkladom o príbehoch kaštieľa," uvádza KC PRIESTOR.
 
Ak sa chcete prihlásiť na túto aktivitu, zadajte na webe Týždeň dobrovoľníctva Vašu emailovú adresu, telefónne číslo a kliknite na "Chcem pomôcť".
 
- Na piatok 24.5.2024 organizuje aktivitu s názvom: Otvorený priestor.
 
Cieľom je usporiadať Deň otvorených dverí v komunitnom centre na ul D.Štúra, ktorý bude plný inšpirácie, príbehov a dobra. "Predstavia sa ľudia aktívni z našej komunity, ale aj z príbuzných organizácií," uviedlo KC PRIESTOR.
 
Ak sa chcete prihlásiť na túto aktivitu, zadajte na webe Týždeň dobrovoľníctva Vašu emailovú adresu, telefónne číslo a kliknite na "Chcem pomôcť".
 
V poradí už 16. ročník národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva zorganizovala Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií spolu s krajskými dobrovoľníckymi centrami. Podporili ju aj viaceré známe osobnosti, ktoré sa stali jej ambasádormi. V Trnavskom kraji je to slovenská reprezentantka v streleckej disciplíne skeet Danka Barteková. Partnermi v Trnavskom kraji sú Trnavský samosprávny kraj, Krajská inovačná rozvojová agentúra, Trnavské rádio a Nadačný fond Kaufland. (TS Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja)
Sereď sa zapojila do Týždňa dobrovoľníctva. Pridať sa môžete aj Vy