V Múzeu holokaustu zasahovali kukláči

V Múzeu holokaustu zasahovali kukláči

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Policajti Krajského riaditeľstva PZ v Trnave pripravili v spolupráci s riaditeľom Múzeum holokaustu v Seredi Martinom Korčokom spoločné cvičenie.
 
Podľa policajnej správy cvičili na jednej strane zamestnanci ako správne reagovať pri útoku na objekt, na druhej strane si policajti v rámci cvičenia preverili pripravenosť hliadok a príslušníkov zaradenych na obvodných oddeleniach a PMJ, ktorí prídu na miesto, po nahlásení udalosti ako prví.
 
"Práve policajti prvého kontaktu musía vedieť správne zanalyzovať situáciu a vykonať prvotný zákrok. Na mieste si vzápätí precvičili simulovanú situáciu aj policajti špecializovaného útvaru PPÚ Trnava, tzv.kukláči," uviedlo KR PZ TT. Policajti sa museli vysporiadať s veľkosťou objektu, s rukojemníkmi a ošetriť množstvo zranených, ktorých nám pomohli namaskovať dobrovoľníci z Dobrovoľná civilná ochrana.
 
Polícia vyjadrila vdaku vedeniu múzea za možnosť a simulovanie podmienok počas výcviku, všetkým zamestnancom, ktorí si „útok“ vyskúšali na „vlastnej koži“ a aj ostatným, ktorí nám pomohli dotvoriť podmienky pri podobných udalostiach.
 
foto: polícia TT
V Múzeu holokaustu zasahovali kukláčiV Múzeu holokaustu zasahovali kukláčiV Múzeu holokaustu zasahovali kukláčiV Múzeu holokaustu zasahovali kukláčiV Múzeu holokaustu zasahovali kukláčiV Múzeu holokaustu zasahovali kukláčiV Múzeu holokaustu zasahovali kukláčiV Múzeu holokaustu zasahovali kukláči