Malý chlapec s veľkým talentom mieri do muzikálu na Novej scéne

Malý chlapec s veľkým talentom mieri do muzikálu na Novej scéne

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Vždy s radosťou uverejňujeme články o šikovných a výnimočných ľuďoch zo Serede a blízkeho okolia. Dnes by sme Vám radi predstavili malého chlapca s veľkým nadaním na spev.
 
Volá sa Irfan Jozef Varlík a má 11 rokov. Už jeho meno napovedá, že má zmiešané korene, ktoré siahajú do Turecka. Zrejme aj kvôli zdedeným génom je chlapec od malička veľmi temperamentný. Jeho talent na spev si všimli učiteľky už v materskej škole. Jeho prvá súťaž bola v 3. ročníku Language Day, v ktorej vyhral 1. miesto. Vďaka tomu si škola všimla jeho talent a začali ho posielať na rôzne podujatia a súťaže.
 
Nemá problém so žiadnym žánrom. Zaspieva rovnako dobre ľudové ako aj moderné skladby. Irfanka to ťahá ale viac  k muzikálu a divadlu. Aj z tohto dôvodu pred 2 rokmi začal navštevovať muzikálovú školu RDS Art Group v Bratislave.
 
Minulý rok sa zúčastnil súťaže Muzikálová hviezda, kde sa vo svojej kategórii umiestnil na druhom mieste. Medzi najväčší úspech patrí jednoznačne účasť na konkurze do muzikálu Oliver, do ktorého bol vybraný. Premiéra bude marci a preto Irfan od septembra nepretržite navštevuje Divadlo Nová scéna, kde nacvičuje svoju rolu.
 
Medzičasom sa zúčastnil na celoslovenskej talentovej súťaži, kde boli súťažiaci z celého Slovenska v kategórii od 10 do 60 rokov. Irfan na tejto súťaži vyhral 1. miesto. Podarilo sa mu nahrať aj jeho prvú skladbu, ktorá mu bola zložená. Pesnička je turecká a pre rodinu veľmi veľa znamená. Je od tureckého speváka, ktorého veľmi rád počúval Irfanov turecký už zosnulý dedko a je venovaná na jeho počesť.
 
Nadaný chlapec to svojou snaživosťou, pokorou a učenlivosťou možno dosiahne veľmi ďaleko. My mu na jeho ceste k splneniu sna budeme držať palce.
 
Malý chlapec s veľkým talentom mieri do muzikálu do Divadla Nová scénaMalý chlapec s veľkým talentom mieri do muzikálu do Divadla Nová scénaMalý chlapec s veľkým talentom mieri do muzikálu do Divadla Nová scéna