Tvorivé dielne zamerané na ozdobovanie veľkonočných kraslíc

Tvorivé dielne zamerané na ozdobovanie veľkonočných kraslíc

Zvyky a tradície     Iveta Tóthová    
 
V Dennom centre pre seniorov sa vo štvrtok 14.3.2024 konali ďalšie tvorivé dielne, ktoré opäť priniesli do života dôchodcov nielen zábavu, ale aj možnosť objavovať nové zručnosti. Tentoraz sa zamerali na prípravu na nadchádzajúce veľkonočné sviatky a to maľovanie veľkonočných kraslíc.
 
Pod vedením Mgr. Magdalény Šimákovej sa dôchodcovia naučili rôzne techniky zdobenia kraslíc. Medzi najrozšírenejšie patrí samozrejme maľovanie voskom. Nádherné maľované kraslice, ktoré lektorka priniesla na ukážku pohladili nejednu umeleckú dušu. No a veľkonočne ozdobené perníky boli iba bonusom pre gazdinky, ktoré radi vypekajú.
 
Takéto aktivity nielen podporia kreativitu seniorov ale pomáhajú udržiavať aj ich motorické schopnosti a precíznosť. Veď vyvŕtať do kraslíc rôzne otvory alebo dierky bez toho, aby škrupinka praskla, nie je jednoduché.
 
Pre účastníkov dielní predstavovalo maľovanie kraslíc príjemný spôsob strávenia času, výsledkom čoho boli krásne výtvory. Niektoré účastníčky objavili v sebe talent, ktorý budú určite rozvíjať ďalej.
Tvorivé dielne zamerané na ozdobovanie veľkonočných kraslícTvorivé dielne zamerané na ozdobovanie veľkonočných kraslícTvorivé dielne zamerané na ozdobovanie veľkonočných kraslícTvorivé dielne zamerané na ozdobovanie veľkonočných kraslícTvorivé dielne zamerané na ozdobovanie veľkonočných kraslíc