Bez vodičáku s 2 promile narazila do odstaveného auta

Bez vodičáku s 2 promile narazila do odstaveného auta

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
V sobotu 24. 2.2024  došlo na Legionárskej ulici k dopravnej nehode, keď 25-ročná občianka Ukrajiny, ktorá bola pod vplyvom alkoholu, narazila automobilom Ford Mondeo do zaparkovaného vozidla Volvo. Po príchode policajtov na miesto udalosti bolo zistené, že vodička mala v dychu 2 promile alkoholu a navyše nemala vodičský preukaz.
 
Podľa KR PZ Trnava, bola žena na základe týchto skutočností obvinená z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a umiestnená v policajnej cele do doby rozhodnutia súdu. V prípade uznania viny hrozí páchateľke v zmysle zákona až ročný pobyt vo väzení.
 
Jazda pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok je extrémne nebezpečná a môže mať vážne následky nielen pre vodiča, ale aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Tento prípad nech je upozornením pre všetkých vodičov a že si budú uvedomovať dôsledky svojho konania ešte predtým, ako sa rozhodnú sadnúť za volant.
 
Bez vodičáku s 2 promile narazila do odstaveného autaBez vodičáku s 2 promile narazila do odstaveného autaBez vodičáku s 2 promile narazila do odstaveného auta