Osoby boli po spáchaní trestného činu vypátrané a zadržané

Osoby boli po spáchaní trestného činu vypátrané a zadržané

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
Mestská polícia v Seredi v  súčinnosti s príslušníkmi z OO PZ Sereď  opäť preukázali rýchlu a efektívnu prácu, vďaka ktorej boli nečestné osoby po spáchaní trestného činu vypátrané a zadržané.
 
V stredu 17. januára 2023 hliadka MsP preverovala oznámenie od 60 - ročného občana, ktorého na zastávke na Námestí slobody obťažovali dve neznáme osoby. Po odchode týchto osôb oznamovateľ zistil, že mu chýba peňaženka a po určitej dobe prišli oznamovateľovi dve SMS správy  o výbere peňazí z bankomatu vo výške 100 €.  O prípade informovala Mestská polícia Sereď,  ktorá ďalej uvádza, že operátori kamerového systému preverili záznam z kamier, kde boli osoby zaznamenané nielen na zastávke, kde obťažovali občana, ale aj pri bankomate, kde vykonali neoprávnený výber peňazí. Po vybratí hotovosti podozriví odišli na nákup do Kauflandu. Osoby boli následne hliadkami MsP a OOPZ zadržané ešte v predajni, kde sa k spáchaniu krádeže a výberu z bankomatu aj priznali. Po zadržaní podozriví ukázali miesto, kde odhodili peňaženku aj bankomatovú kartu.
 
Prípad zo stretnutia s nečestnými osobami slúži ako dôležité varovanie pre všetkých občanov. Buďte ostražití a dbajte na svoje osobné veci, najmä v neznámom prostredí či pri kontakte s cudzími ľuďmi. Polícia a moderné technológie môžu byť síce nápomocné v boji proti nekalým praktikám, no prevencia a obozretosť sú nevyhnutné.
Rýchly záver prípadu lúpeže. Obeťou bol starší mužRýchly záver prípadu lúpeže. Obeťou bol starší muž