V campingu dnes za pravého decembrového počasia súťažili o najlepšiu kapustnicu

V campingu dnes za pravého decembrového počasia súťažili o najlepšiu kapustnicu

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
V sobotu 2. decembra sa v campingu konala súťaž vo varení kapustnice. Toto tradičné podujatie už niekoľko rokov priláka kulinárskych nadšencov a milovníkov tradičných jedál. Tento rok sa zapojilo osem družstiev so svojimi jedinečnými receptami. Aj napriek pravému decembrovému veternému počasiu so snežením bola atmosféra vynikajúca. Kuchári síce mráz vnímali, no ich kotlíky plné chutnej kapustnice všetkých príjemne zahrievali.
 
Recept na kapustnicu môže byť na prvý pohľad podobný, no na súťaži si ho každé družstvo vylepšilo svojimi ingrediencami. Osobitný šmrnc každej kapustnici dodali korenisté zmesí ale aj sladké prísady. Niektorí pridávajú do nej jablko pre sladkú nótu, iní experimentujú s bylinkami či rôznymi druhmi údeného mäsa. Táto kreativita a láska pridaná do kotlíka sa odrazila v jedinečnej chuti každej kapustnice.
 
Porota mala náročnú úlohu vybrať najlepšie recepty. Hodnotili nielen chuť ale aj kreativitu, prezentáciu a zachovanie tradície. Každý tanier bol starostlivo ochutnaný a preskúmaný aj po vizuálnej stránke.
 
Medzi všetkými účastníkmi sa na prvom mieste ocitol Ivetka tím, ktorý si svoju víťaznú pozíciu zaslúžil nielen zručnosťou pri kotlíku, ale aj výnimočnosťou svojej kapustnice. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo s názvom Pubertiaci a na treťom Takáčovci.
Súťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustniceSúťaž vo varení kapustnice