Neklamným znakom blížiacich sa Vianoc je rozsvietenie najkrajšie vyzdobeného domu v Seredi

Neklamným znakom blížiacich sa Vianoc je rozsvietenie najkrajšie vyzdobeného domu v Seredi

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Blížia sa Vianoce a mestá, obce ale aj naše domácnosti pomaly začínajú ožívať v duchu nadchádzajúcich sviatkov. V sobotu 2. decembra tisíce svetiel po prvýkrát v tomto roku rozžiarili už tradične najkrajšie vysvietený dom v Seredi. Smelo môžeme povedať, že sa stal neoficiálnym symbolom Vianoc a pre mnohých obyvateľov je znamením, že sviatky sú naozaj pred dverami.
 
Tento zimný unikát sa nachádza na križovatke ulíc Dolnočepenská a Lúčna. S výzdobou majitelia začínajú už dva mesiace vopred najprv plánovaním, skúškou svetiel ale aj dokúpením nových ozdôb, nakoľko sa výzdoba každý rok mierne obmieňa. Na dome je nainštalovaných 50 000 svetielok. Atmosféru dotvára aj betlehem, mikuláš, sob, hviezdy či brána. Šperkom všetkého je vysnívaný takmer dvojmetrový anjel.
 
Nádherná výzdoba každoročne priťahuje ľudí z celého mesta, aby sa pokochali pohľadom na trblietajúce svetielka,  ktoré v sebe nesú silný odkaz. Majitelia Simona a Ján každoročne robia celú svetelnú výzdobu na pamiatku ich dcérky, ktorá milovala Vianoce. Každý, kto sa tu zastaví,  sa stáva súčasťou ich príbehu a prispieva k zachovaniu spomienky na ich dcérku. Z domu preto sála nielen vianočný duch ale aj láska, ktorá na rozdiel od svetielok nikdy nezhasne.
Neklamným príznakom blížiacich sa Vianoc je rozsvietenie najkrajšie vyzdobeného domu v SerediNeklamným príznakom blížiacich sa Vianoc je rozsvietenie najkrajšie vyzdobeného domu v SerediNeklamným príznakom blížiacich sa Vianoc je rozsvietenie najkrajšie vyzdobeného domu v SerediNeklamným príznakom blížiacich sa Vianoc je rozsvietenie najkrajšie vyzdobeného domu v SerediNeklamným príznakom blížiacich sa Vianoc je rozsvietenie najkrajšie vyzdobeného domu v Seredi