Vianočné stromčeky budú tradične zdobiť Námestie slobody a priestor pred kostolom

Vianočné stromčeky budú tradične zdobiť Námestie slobody a priestor pred kostolom

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
K predvianočným prípravám v jednotlivých mestách a obciach patrí aj osadenie vianočných stromčekov na verejných priestranstvách. V Seredi boli nainštalované v pondelok 27 a utorok 28. novembra 2023. Jeden bude skrášľovať počas sviatkov Námestie slobody a druhý priestor pred kostolom na ul. M.R.Štefánika.
 
Prvý stromček je Jedľa biela (Abies alba) a rástla v záhradkárskej osade za hrádzou. Rokmi sa ihličnan stal nestabilný a ohrozoval záhradnú chatku. Majiteľka sa preto rozhodla, že ho daruje mestu. Osadený je na Námestí slobody, kde sa bude sústreďovať hlavná časť vianočného programu. 
 
Stromček pred kostolom je tiež Jedľa biela. Rástla v súkromnej záhrade na Vinárskej ulici. Strom poškodzoval základy rodinného domu a preto sa s ním majitelia rozhodli rozlúčiť.  Výrub v oboch prípadoch zabezpečovala spoločnosť Lumberjack s.r.o., Horná Potôň a spoločnosť Strojservis  SK s.r.o., Sereď.
 
Oba stromčeky nám budú spríjemňovať vianočné sviatky. Na ich plnú krásu si ešte ale budeme musieť počkať. Rozsvietené budú až 6. decembra, kedy o 18:00 hod. do Serede zavíta Mikuláš. 
 
 
 
 
 
 
Vianočné stromčeky budú tradične zdobiť Námestie slobody a priestor pred kostolomVianočné stromčeky budú tradične zdobiť Námestie slobody a priestor pred kostolomVianočné stromčeky budú tradične zdobiť Námestie slobody a priestor pred kostolomVianočné stromčeky budú tradične zdobiť Námestie slobody a priestor pred kostolom