Seredské novinky 8/2023 sú na ceste do Vašich poštových schránok

Seredské novinky 8/2023 sú na ceste do Vašich poštových schránok

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď    
Vianočné vydanie mesačníka Seredské novinky je práve na ceste do Vašich poštových schránok. Čo si v nich nájdete?
 
Radnica informuje o najaktuálnejších projektoch, novinkách a zverejňuje užitočné správy pre svojich obyvateľov.
 
Prijmete aj vy tento rok koledníkov? Dobrú novinu budú po seredských domácnostiach cez Vianoce nosiť detskí eRkári.
 
Novinky vás tradične prevedú sumárom uplynulých udalostí v Seredi, pozornosť zamerali na významné stretnutie bývalých spolužiakov po 60-tich rokov, či na ocenenú majsterku ľudovej umeleckej výroby Moniku Kunovú.  
 
Sadlové pečivo, Rumové mesiačiky, Dolnostredské makové pupáky, či Pečená kačka s červenou kapustou. Špeciálna príloha vás ponúkne domácimi tradičnými receptami od čitateľov Seredských noviniek, s ktorými si môžete obohatiť aj váš rodinný, sviatočne prestretý, stôl.  
 
Aká bola kedysi vianočná Sereď? Dodržiaval sa celodenný pôst, s koledami chodili rodiny, i miestni Cigáni, deti sa korčuľovali v kvintákoch a sánkovali sa na títeši. Viac si prečítate v rubrike Otázka mesiaca.  
 
VZN šité na mieru pre tohtoročný Silvester. To je nariadenie, ktoré mesto schválilo a ním celoročne zakázalo pyrotechniku v Seredi. Viac k téme v rubrike Bezpečné mesto.
 
Aké predmety obohatili mestské múzeum v Seredi?
 
Kam za mladým vínom? Zatúlame sa do šintavského chotára, kde nastalo obdobie vinárskej renesancie a kde tamojší spolok vinohradníkov a vinárov pozýva na koštovku tohtoročnej úrody. Tá bude už v sobotu 2. decembra.
  
Traja výhercovia, ktorí správne vylúštili tajničku v predchádzajúcom čísle, ktorí získavajú rodinný vstup do Mestského múzea v Seredi (výhercovia: Viktória Zacharová, Iveta Gálová, Tomáš Bartek). Výhru si môžu prevziať v Mestskom múzeu.
 
Program Kino Nova je opäť pestrý. Okrem neho si prečítajte aj program na celé vianočné obdobie v Seredi a najmä na VIANOČNÉ TRHY, ktoré sa na Námestí slobody uskutočnia 15. – 18. decembra.  
 
Seredské novinky v novom šate sú distribuované do vašich schránok Slovenskou poštou. Budeme veľmi radi, ak nás o doručení / nedoručení budete informovať, aby sme vedeli zabezpečiť prípadné vylepšenia v distribúcii. Kontakt: zuzana.slahuckova@sered.sk, zodpovedná redaktorka Seredské novinky. Potešíme sa aj spätnej väzbe, ako sa vám novinky páčili. 
 
 
Seredské novinky 8/2023 sú na ceste do Vašich poštových schránok