Muž so zbraňou v ruke prinútil matku s deťmi k odvozu do Serede

Muž so zbraňou v ruke prinútil matku s deťmi k odvozu do Serede

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Trnavskí policajti zadržali a obvinili 48 ročného recidivistu z okresu Nitra, ktorý sa mal v poslednom období zdržiavať v okrese Galanta. Muž skončil vo vyšetrovacej väzbe v Ilave. Informácie prinieslo KR PZ Trnava.
 
Ako uvádza policajná správa, viacnásobný recidivista si mal v stredu podvečer vyhliadnuť vodičku, ktorá nasadala do zaparkovaného auta na parkovisku trnavského nákupného centra. Zrazu mal otvoriť predné dvere a namieriť na ženu zbraň. Tá okamžite z auta vystúpila a utiekla preč.
 
O pol hodinu neskôr mal muž svoj čin na parkovisku zopakovať. Tento krát otvoril zadné dvere auta, ktorého vodička práve vychádzala z podzemných garáží. V aute pritom sedeli aj jej dve maličké deti. Muž na ženu namieril zbraň a žiadal od nej, aby ho odviezla do Serede, čo vystrašená žena z obavy o svoj život aj urobila. Počas jazdy jej zobral aj peňaženku s osobnými dokladmi, hotovosťou a platobnou kartou, s ktorou neskôr 4 krát zaplatil.
 
Prípadmi sa ihneď začali zaoberať trnavskí kriminalisti. Policajtom sa operatívnou činnosťou, analýzou kamerových záznamov a pomocou svedeckých výpovedí podarilo osobu podozrivú zo skutku rýchlo stotožniť a zadržať. Pri incidentoch mal použiť napodobeninu krátkej strelnej zbrane, ktorú mu policajná hliadka zaistila. Mal si ju pritom zakúpiť v hračkárstve len krátko pred tým. Muž sa nakoniec policajtom k obom skutkom priznal.
 
Vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinu vydierania a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku. Zároveň podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Trnavský sudca sa s návrhom stotožnil a policajti viackrát súdne trestaného muža eskortovali do výkonu väzby. V zmysle zákona mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 10 rokov.
Muž so zbraňou v ruke prinútil matku s deťmi k odvozu do Serede