V Seredi pribudne nový chránený výbeh pre psov

V Seredi pribudne nový chránený výbeh pre psov

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď    
Majitelia štvornohých miláčikov z Novomestskej ulice a okolitých častí Serede sa môžu tešiť na nové priestranstvo určené iba pre nich. Mesto vyšlo v ústrety podnetom a zaradilo do investícií na tento rok vybudovanie nového chráneného výbehu.
 
Za realizáciou výbehu stojí okrem radnice aj poslanec mestského zastupiteľstva Erik Štefanek. „Na základe požiadaviek a potreby od obyvateľov v tejto lokalite som inicioval vybudovanie nového ohraničeného výbehu pre psov. Spoločne s primátorom mesta Ondrejom Kurbelom a zamestnancami oddelenia životného prostredia sme určili miesto, ktoré vyhovuje v tejto lokalite čo najviac. Záber tohoto psieho výbehu by mal byť odhadom asi pre 200 majiteľov psíkov z blízkych sídlisk. Takéto výbehy umožňujú majiteľom týchto štvornohých miláčikov dopriať im voľnosť bez vôdzky ako aj lepšiu socializáciu s ostatnými psami,“ vysvetlil svoj pohľad Štefanek.
 
Priestranstvo pre radosť psíkov bude mať rozlohu 366 metrov štvorcových. Výbeh je už v realizácii a práce by mali byť ukončené do konca mesiaca november. Mestom do tohto projektu vloží sumu 6 914 eur. Vybudovaná plocha bude následne doplnená cvičiacimi prvkami a mobiliárom, ktoré boli mestu darované občianskym združením SAMSUNG Galanta.
 
Mesto momentálne disponuje jediným chráneným cvičiskom pre psov na Dolnomajerskej ulici, ktoré bolo vybudované ešte v roku 2016 a v roku 2021 bolo doplnené agility zostavou. Podľa slov psíčkarov bol tento priestor na celé mesto nepostačujúci.
 
Mesto Sereď zároveň upozorňuje majiteľov psíkov, že sú povinní dodržiavať čistotu a poriadok a musia zbierať psie exkrementy po svojich psíkoch. Nezodpovední psíčkari totiž v mnohých prípadoch robia zlé meno tým zodpovedným.
 
foto: MsÚ
V Seredi pribudne nový chránený výbeh pre psovV Seredi pribudne nový chránený výbeh pre psov