Seredské novinky 7/2023 sú na ceste do Vašich poštových schránok

Seredské novinky 7/2023 sú na ceste do Vašich poštových schránok

Mestský úrad     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď    
Novembrové vydanie mesačníka Seredské novinky je práve na ceste do Vašich poštových schránok. Čo si v nich nájdete?
 
Radnica informuje o najaktuálnejších projektoch, novinkách a zverejňuje užitočné správy pre svojich obyvateľov. Neprehliadnite napríklad termíny posledného zberu bioodpadov od rodinných domov a termíny zberu objemných odpadov.
 
Novinky vás prevedú sumárom uplynulých udalostí v Seredi, pozornosť zamerali na premenovanie Sokolovne na Šporotvú halu Alberta Kudelu alebo významné ocenenie pre zamestnankyňu Centra pre deti a rodiny Sereď Janku Hrdlovičovú.  
 
O tom, ako sa postarať o pokojné a dôstojné plynutie sviatočných dní na našich cintorínoch, ako zanechať po sebe na cintorínoch čo najmenej odpadov a aké je posolstvo nastávajúcich dušičkovských dní vysvetlil v príhovore kaplána farnosti Sereď Ladislava Mišuru. 
 
Ako sa vám páčia tlačené Seredské novinky v novom šate? Na otázku mesiaca odpovedali oslovení respondenti. 
 
Prevencia drog začína v rodinách a v komunikácii, zhodli sa ľudia z praxe. Pre rubriku Bezpečné mesto popísali, ako sa v Seredi bojuje za očistenie mesta od drogových návyklostí a za udržania ľudí i celých komunít čo najďalej od všemožných negatívnych dosahov drog. 
 
Čo sa v oblasti školstva v Seredi za ostatné obdobie modernizovalo?
 
Ktorý osvietenecký velikán navždy poznačil dedinku Šintava a mestečko Sereď a ktorý zabezpečil, že sa o našom chotári svojho času hovorilo ako o Hornouhorskej Florencii?
 
Traja výhercovia, ktorí správne vylúštili tajničku v predchádzajúcom čísle, si môžu prevziať lístky na Radošinské naivné divadlo, ktoré vystúpi v Dome kultúry Sereď 21. novembra 2023 s predstavením Deti doby (výhercovia: Daniela Sarková, Martin Dubovanský, Mária Štibrányiová).
 
Program na november bude opäť pestrý a aj Kino Nova pozýva na zvučné tituly do svojich zmodernizovaných priestorov.   
 
Seredské novinky v novom šate sú distribuované do vašich schránok Slovenskou poštou. Budeme veľmi radi, ak nás o doručení / nedoručení budete informovať, aby sme vedeli zabezpečiť prípadné vylepšenia v distribúcii. Kontakt: zuzana.slahuckova@sered.sk, zodpovedná redaktorka Seredské novinky. 
 
  
Seredské novinky 7/2023 sú na ceste do Vašich poštových schránok