Kultúrne podujatia, ktoré obohatili jeseň

Kultúrne podujatia, ktoré obohatili jeseň

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Dom kultúry v Seredi  ponúkol návštevníkom v posledných týždňoch zaujímavý program, ktorý pozostával z divadelných predstavení, koncertov a vystúpení. Séria podujatí bola príležitosťou na umelecký zážitok, zábavu a stretávanie.
 
Medzi obľúbené televízne programy patrí  ŠLÁGR KLUB, ktorý zavítal so svojim úspešným turné aj do Serede. Takmer dve hodiny zábavy, skvelých  pesničiek a niečo aj z kuchyne TV Šláger ponúkli účinkujúci The JaKto - Karel Peterka & Mára, skupina BLACK BAND a hosťom programu bol aj obľúbený spevák so zamatovým hlasom Karol Konárik.
 
 
Október priniesol na sereďské divadelné dosky aj klasické dielo Jozefa Gregora Tajovského Ženský zákon. Osud Zuzy Javorovej a Mary Maleckej, ktorých tvrdohlavosť vyvolá nečakaný konflikt medzi vlastnými rodinami i deťmi. Išlo o predstavenie ochotníckeho divadla Pathália. Svoje herecké umenie  predviedli Mária Tóthová, Barbora Javorová, Anna Borzová, Vladimíra Kučerová, Ema Takáčová, Branislav Korec, Milan Korec, Daniel Varga a Matúš Kučera. Divadelnú hru doprevádzala hudba Klubu dôchodcov Pata pod vedením Ireny Búranovej.
 
 
Tragikomédia Ťapákovci rozpovedala svoj príbeh v Seredi 11. októbra.  Dielo patrí k vrcholným dielam slovenskej dramatickej tvorby, v ktorom nám štipľavým a zatuchnutým humorom Timrava rozpráva o živote v jednej dedinskej izbe. "Vstávaj, ideme spať!" je nezabudnuteľná a tak charakteristická veta z tragikomického príbehu slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20.storočia.
 
 
Počas koncertnej šnúry nevynechali Sereď ani Kollárovci a prišli sem odohrať svoj koncert 13. októbra. Ich základným pilierom repertoáru je slovenská ľudová pieseň, ktorú si Kollárovci upravujú do svojho aranžmánu, no nechýbajú ani piesne z vlastnej tvorby. Počas programu teda zazneli známe aj menej známe hity čo potešilo najmä staršie publikum. Jedinečný hudobný zážitok plný dobrej muziky obohatilo aj humorné slovo.
 
 
 
 
 
 
 
Kultúrne podujatia, ktoré obohatili jeseň