21. ročník ankety Strom roka

21. ročník ankety Strom roka

Školstvo a vzdelávanie     Silvia Paldanová    
Nadácia Ekopolis v roku 2023 organizovala v poradí už 21. ročník ankety Strom roka, ktorej cieľom bolo upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie i o tému ochrany stromov. Naša škola ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi sa zapojila do súťaže v rámci ankety.
 Vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo 13. októbra 2023 v ústredí Slovenskej sporiteľne v Bratislave.
Titul Strom roka 2023 poputuje do Malaciek. Dub letný zo Zámockého parku získal 4201 hlasov verejnosti a na jar bude reprezentovať Slovensko v súťaži Európsky strom roka.
V prvej kategórii, kde rozhodoval počet zapojených žiakov, si 3. miesto vyslúžili žiaci našej školy  vďaka 748 hlasom. Odmenou im bude 100 eur na výsadbový materiál, ktorý venovalo do súťaže Záhradníctvo ABIES. Ďakujeme .
 
Koordinátorky Zelenej školy
na prvom mieste sa ocitla Základná škola Májové námestie z Prešova vďaka 829 hlasom, druhé miesto patrí Základnej škole Veľkomoravská z Trenčína s počtom hlasov 773.
21. ročník ankety Strom roka