V campingu bojovali o najchutnejší guláš

V campingu bojovali o najchutnejší guláš

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Celkom 25 družstiev sa v sobotu 7. októbra zišlo v seredskom campingu na jednom z najobľúbenejších podujatí roka - súťaže vo varení gulášu. Atmosféra už tradične prilákala aj mnoho návštevníkov, aby si užili deň pri dobrom jedle a zábave.
 
Štart súťaže bol naplánovaný na 10:00 hodinu. Kuchári sa s plným nasadením pustili do príprav, odhodlaní ukázať svoje kulinárske umenie. Pred sebou mali obrovský kotlík a štyri hodiny času na to, aby uvrarili najlepší guláš. Organizátori sa postarali o to, aby sa všetci cítili príjemne. V cene štartovného dostal každý tím jeden pivný set, čo určite pomohlo pri udržaní dobrej nálady,  drevo na ohrievanie kotlíkov, plastové misky s lyžičkami a bochník chleba.
 
Kuchári s rôznymi receptami a tajnými ingredienciami súperili o lákavé ceny a titul majstra vo varení gulášu.  O 15:00 hodine bola súťaž ukončená a vzorky boli odovzdané porote. Tá hodnotila spôsob varenia, chuťové vlastnosti finálneho produktu, vzhľad, hustotu ale aj vizuálnu stránku a kreativitu družstva.  Po udelení bodov boli vyhlásení víťazi. Prvé miesto získalo družstvo Skrepy koko, na druhom mieste sa umiestnilo družstvo Cosmos 2 a tretiu priečku obsadilo družstvo s názvom Halloween. O zábavu sa v poobedňajších hodinách postarala skupina Celaskon a spestrením dňa bola aj tombola, z ktorej si niektorí šťastlivci odniesli domov skutočne zaujímavé ceny.
V campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší gulášV campingu Seredčania bojovali o najchutnejší guláš