Uvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do života

Uvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do života

Kultúra a divadlo     PaedDr. Eva Čulenová, PhD.    
V piatok 22. 9. sa v Bastióne Seredského kaštieľa v Seredi v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva uskutočnilo príjemné podujatie s bohatou účasťou, počas ktorého bola do života uvedená nová kniha editorky a autorky PhDr. Anny Jónásovej Sila tlačeného slova. Peter Bornemisza. 450. výročie.
 
Na akciu boli pozvaní všetci, ktorí na diele spolupracovali (prekladatelia, konzultantka, vydavateľka, jazyková redaktorka a ostatní), zúčastnili sa aj pracovníčky Slovenskej národnej knižnice, generálny riaditeľ sekcie kultúrneho dedičstva Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, starosta obce Rohožník, farár evanjelickej cirkvi z Trnavy, riaditeľka a pracovníčky Galantskej knižnice s vedúcou Renesančného kaštieľa v Galante, predstavitelia Mesta Sereď a jeho kultúrnych inštitúcií a členovia z kultúrnej komisie v obci Šintava.
 
Kniha pojednáva o živote a diele prvého kníhtlačiara na území Slovenska Petra Bornemiszu.
 
 
Knihu je možné zakúpiť v Mestskom múzeu - Fándlyho fara v Seredi.
 
foto: fotoarchív Mestského múzea, autor Tibor Helienek, Čulenová, Dr. Jónásová
Uvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do životaUvítanie knihy Sila tlačeného slova, Peter Bornemisza, 450. výročie do života