Denné Centrum POMOCNÍČEK uľahčuje rodičom život

Denné Centrum POMOCNÍČEK uľahčuje rodičom život

Občania a občianske združenia     Miškolciová, DC Pomocníček    
Denné Centrum POMOCNÍČEK po ročnej prestávke opäť otvorilo svoje brány pre detičky so špeciálnymi potrebami, tentokrát však formou poldennej kolektívnej starostlivosti. V minulosti sa v priestoroch centra poskytovali individuálne ambulantné terapie pre zdravotne znevýhodnené detičky, táto forma terapií sa však presunula do priestorov BIBKO Therapy Center na Čepeňskej ulici.
 
Cieľom poldennej kolektívnej starostlivosti je dopriať rodičom týchto detí možnosť umiestniť svoje dieťa do malého kolektívu, kde sa o neho postarajú kvalifikovaní ľudia a pripravia preň a ostatné deti zaujímavé aktivity na celé dopoludnie či popoludnie. Našou prioritou je, aby sa deti u nás cítili príjemne a bezpečne, aby zažívali iba pozitívne chvíle a najmä, aby nám rodičia dôverovali a svoje ratolesti nám bez obáv zverovali do starostlivosti.
 
Pre detičky máme vytvorené tematické bloky aktivít, v rámci ktorých striedame rôzne prístupy s prvkami arteterapie, biblioterapie, ergoterapie, muzikoterapiae, aromaterapie či multisenzorickej stimulácie zameranej na rozvoj všetkých zmyslov. Centrum je vybavené množstvom špeciálnych pomôcok, stimulačných hračiek, špeciálnych stoličiek, sedacích vakov, hojdačiek – jednoducho sme pripravení postarať sa o detičky s rôznym druhom a stupňom postihnutia, s psycho-motorickým zaostávaním či spomaleným psycho-motorickým vývojom. O všetky deti sa postaráme s láskou a vytvoríme pre ne vhodné podmienky, aby sa k nám radi vracali.
 
Za roky práce s rodinami, v ktorých žije zdravotne znevýhodnené dieťatko, vieme, aká je starostlivosť oň náročná. Nemusíme spomínať finančnú náročnosť terapií, s ktorou sa snažíme rodinám pomáhať. Je tu však aj psychická záťaž a vyčerpanie. Veľmi dôležité je starať sa aj o psychické zdravie a pohodu rodiny, ktorá je práve kvôli náročnej starostlivosti odsúvaná bokom. Preto sme prišli s konceptom poldennej starostlivosti, aby sme dopriali mamám či celým rodinám možnosť zažiť normálny – obyčajný život. Vieme, že pár hodín „obyčajného“ bytia stráveného na nákupoch, u kaderníčky, v detskom kútiku so súrodencom, na obede s manželom, na brigáde, v záhradke alebo proste iba tak na gauči s dobrou knihou v ruke nabije maminu na niekoľko dní. A ako sa hovorí šťastná mama – šťastné dieťa... verte, aj inak obdarené deti vnímajú, kedy je ich mama šťastná a spokojná. A možno to vnímajú ešte viac, ako tie zdravé!
 
Milé rodiny, maminy, tatinovia, sme tu pre Vás.
 
V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na čísle 0905233467, mailom na pomocnicek@pomocnicek.sk a sledujte našu FB stránku s aktuálnymi informáciami.
 
foto: autor
Denné Centrum POMOCNÍČEK uľahčuje rodičom životDenné Centrum POMOCNÍČEK uľahčuje rodičom životDenné Centrum POMOCNÍČEK uľahčuje rodičom životDenné Centrum POMOCNÍČEK uľahčuje rodičom životDenné Centrum POMOCNÍČEK uľahčuje rodičom životDenné Centrum POMOCNÍČEK uľahčuje rodičom životDenné Centrum POMOCNÍČEK uľahčuje rodičom životDenné Centrum POMOCNÍČEK uľahčuje rodičom život