Pri opustení vozidla buďte zodpovední. Polícia eviduje zvýšený počet vlámaní do áut

Pri opustení vozidla buďte zodpovední. Polícia eviduje zvýšený počet vlámaní do áut

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
Zodpovednosť a obozretnosť pri opustení vozidla je kľúčovým krokom k prevencii vlámania do áut. V dnešnej dobe, kedy kriminalita stále predstavuje vážny problém, by sme mali mať na pamäti, že neuzamknuté vozidlo zvyšuje riziko krádeže. 
 
Mestská polícia v Seredi nedávno zaznamenala nárast vlámaní do áut, preto upozorňuje vodičov vozidiel, aby boli zodpovední a pri opustení svojho vozidla, hoci aj na krátku dobu si ho vždy uzamkli.
 
Pozor pri nákupoch či tankovaní
 
V Seredi za poslednú dobu Mestská polícia riešila tri prípady, keď si vodič  nechal vozidlo na pár minút bez dozoru a z vozidla mu neznáme osoby odcudzili tašku s dokladmi. Najčastejšie sa to stáva na parkoviskách pri obchodných domoch, kde vodič po naložení nákupu do vozidla ide odniesť nákupný vozík a vozidlo neuzamkne. Ďalej napr. pri tankovaní a následnom platení, kedy tento krátky čas stačí zlodejovi, aby z vozidla odcudzil nejakú vec.
 
Polícia informuje o prípadoch
 
Jeden z prípadov sa stal nepozornej vodičke, ktorá si vyložila tovar a následne išla odniesť vozík 20 metrov do stojana. Za ten čas z vozidla, ktoré parkovalo pred ňou vyskočil zlodej a z vozidla jej odcudzil kabelku. V niektorých prípadoch aj keď kamera nasníma podozrivé vozidlo zlodejov, je ťažké tieto osoby vypátrať, nakoľko môžu byť zahalené, vozidlo môže mať napr. anglické EČV a pod.
 
 Iný prípad sa stal na Novomestskej ul., kde vodič nechal odomknuté vozidlo, vybehol do bytu a za ten čas k jeho vozidlu prišlo iné vozidlo, zlodeji z neho vystúpili, otvorili si dvere a zobrali tašku. Našťastie celá krádež bola zaznamenaná na kamere a vec je v tomto čase už doriešená.
 
Ďalšiu príležitosť mal zlodej, ktorý utekal pred policajtmi. Pred bytovkou bol odstavený naštartovaný skúter, lebo majiteľ si iba vybehol do bytu odniesť veci a tým zlodejovi poskytol príležitosť, aby nasadol na skúter a odišiel s nim preč.
 
Polícia vyzýva: buďte ostražitý
 
Z uvedených dôvodov buďte ostražití, zodpovední a chráňte si svoj majetok, lebo nikdy neviete kto Vás môže sledovať a čaká iba na to, že pozabudnete na ochranu svojho majetku. Na vyššie uvedených príkladoch vidíte, že aj malá nepozornosť Vám môže spôsobiť škodu a starosti s následným vybavovaním dokladov. 
Pri opustení vozidla buďte zodpovední. Polícia eviduje zvýšený počet vlámaní do áut