Dom kultúry v Seredi pripravil na október zaujímavý program

Dom kultúry v Seredi pripravil na október zaujímavý program

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Dom kultúry v Seredi pre Vás pripravil na mesiac október 2023 zaujímavý program, ktorý pozostáva z divadelných predstavení, koncertu aj vystúpenia pre deti a seniorov.
 
Ženský zákon
 
Dátum: 8. 10. 2023  o 17:00 hod.
Vstupné: 6,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Klasické dielo Jozefa Gregora Tajovského patrí k jedným z jeho najhranejších divadelných hier. Príbeh sleduje osud Zuzy Javorovej a Mary Maleckej, ktorých tvrdohlavosť vyvolá nečakaný konflikt medzi vlastnými rodinami i deťmi. Nechýba tu ani klebetnica Dora, ktorá sleduje najmä svoje vlastné záujmy. Výsledkom sú rozbúrené emócie a nečakané skúšky rozumu a lásky. O skvelú réžiu sa postaral Martin Terneny. Svoje herecké umenie na javisku predvedú Barbora Javorová, Mária Tóthová, Anna Borzová, Vladimíra Kučerová, Ema Takáčová, Branislav Korec, Milan Korec, Daniel Varga a Matúš Kučera. Scenár pochádza z pera Jarmily Kataríny Lehoczki a prešiel kontrolou Oľgy Vaškovej. Divadelnú hru bude doprevádzať hudba Klubu dôchodcov Pata pod vedením Ireny Búranovej.
 
 
Ťapákovci
 
Dátum: 11. 10. 2023  o 19:00 hod.
Vstupné: 20,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Ťapákovci-tragikomédia slovenskej rodiny so štipľavým humorom. Naša spoločnosť technologicky napreduje, ale svojim ľahostajným spôsobom myslenia sme rovnakí.
"Vstávaj, ideme spať!" - nezabudnuteľná a tak charakteristická veta z tragikomického príbehu slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20.storočia. Svojim lenivým, ľahostajným a nezmyselným spôsobom myslenia a konania nám Ťapákovci ukazujú, že za vyše sto rokov sa toho vlastne až tak veľa nezmenilo. Naša spoločnosť síce technologicky postupuje míľovými krokmi vpred, ale pohľad na svet, prístup k riešeniu životne dôležitých problémov a vzorce ľudského správania zostávajú v mnohom stále rovnaké. "Ťapákovci" patria k vrcholným dielam slovenskej dramatickej tvorby, v ktorom nám štipľavým a zatuchnutým humorom Timrava rozpráva o živote v jednej dedinskej izbe.
 
 
Kollárovci
 
Dátum: 13. 10. 2023  o 18:00 hod.
Vstupné: 22,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Priatelia, príďte aj Vy zažiť nádhernú atmosféru v podaní kapely Kollárovci, kde zaznejú všetky ich známe hity. Doprajte si hudobno-zábavné uvoľnenie v podaní jedinečnej kapely bratov Kollárovcov, kde načerpáte veľa pozitívnej energie.Doprajte si hudobno-zábavné uvoľnenie v podaní jedinečnej kapely bratov Kollárovcov
 
 
Tárajko a Popletajka, 7 rokov s vami
 
Dátum: 14. 10. 2023  o 16:00 hod.
Vstupné: 10,- eur
Lístky kúpite tu: Lístky
 
Turné 7 ROKOV S VAMI je zostrih najlepších divadelných scénok a videoklipov Tárajka a Popletajky v jednom predstavení, obohatený o najnovšie pesničky a nových rozprávkových kamarátov. V predstavení uvidíte aj veveričku Odpadkovú Profíčku, Zlatú rybku, Hviezdičku z nebíčka, kamaráta Beťárika, Kung Fu Pandu či mnoho iných. Nebudú chýbať ani obrovskí maskoti Panda Vanda, Zajko Nebojko a medvedíci Modráčik a Ruženka.
Každé dieťa dostane pri vstupe do sály Darček / Balíček plný prekvapení od Tárajka a Popletajky a partnerov turné, v ktorom nájde:
-Plyšovú hračku z kolekcie DOBROTKOVO od HYZA
-Ovocný džúsik CAPRI-SUN
-Vitamínové doplnky pre deti od STADA / MARŤANKOVIA
-Hracie kartičky od ALBI
-Ovocné organické lízanky od YUMEARTH
-Kufrík „Hurá do školy“ od LIANA (kufrík obsahuje zdravé nápoje LianaVIT a iné prekvapenia pre deti)
-Detský časopis Enviráčik, Maxík alebo Zvonček od vydavateľstva DAXE
-Novú veľkú omaľovánku vrátane podpisovej kartičky od TÁRAJKO A POPLETAJKA
-A mnoho iných prekvapení
 
Pred predstavením bude pre deti pripravená hracia zóna s animátormi, maskotmi a hrami od ALBI. Oplatí sa teda prísť na predstavenie skôr.Po predstavení sa budú môcť detičky odfotiť s hercami pri fotostene a pohodlne sa usadiť na sedacích vakoch od TULI alebo v historickom autíčku od PEDALPLANET.
 
Pri príležitosti Októbra-mesiaca úcty k starším pripravuje Dom kultúry v spolupráci s mestom Sereď celomestské podujatie venované seniorom pod názvom Ďakujeme Vám...Uskutoční sa vo štvrtok 12.10.2023 v estrádnej sále DK. Vstup je voľný.
 
 
 
 
Dom kultúry na október pripravil zaujímavý program