Polícia zadržala páchateľov, ktorí sa orientovali na okrádanie starších ľudí

Polícia zadržala páchateľov, ktorí sa orientovali na okrádanie starších ľudí

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
K 31.12.2022 bolo v kamerovom systéme mestskej polície v Seredi pripojených vyše 133 kamier. Sú umiestnené v rôznych častiach mesta s cieľom monitorovať verejný priestor a zvýšiť bezpečnosť obyvateľov.  Kamerový systém opäť výrazne dopomohol k zadržaniu páchateľov, ktorí sa tentoraz začínali orientovať na krádeže u starších ľudí.
 
Ako uvádza Mestská polícia Sereď, minulý týždeň prijali oznámenie od dôchodkyne, že na ul.D. Štúra jej neznáme osoby z košíka, ktorý mala na bicykli vytrhli kabelku. Druhý deň po ondržaní oznámenia boli príslušníci MsP požiadaní z kriminálnej polícii o spoluprácu pri hľadaní podozrivých osôb, ktoré mali na Kostolnej ul. prepadnúť staršieho pána.  Tomu z pleca vytrhli tašku, kde mal osobné veci s dokladmi.
 
Pohyb podozrivých osôb bol v oboch prípadoch pomocou kamier vytrasovaný, osoby a aj samotný skutok zaznamenané, pričom z týchto kamerových záznamov bolo možné osoby identifikovať. Záznamy z kamier si prevzali príslušníci kriminálnej polície, ktorí podozrivé osoby do 24 hod. vypátrali až v obci Váhovce. Polícia ďalek uvádza, že podľa predbežných informácií sa jednalo o tínedžerov vo veku od 14,15,19 až do 21 rokov. Najstarší z nich bol okamžite umiestnený do väzby. K obom skutkom sa podozriví priznali a uviedli, že boli pripravení v krádežiach pokračovať a takto si obstarávať financie...
 
 
Mestská polícia zadržala páchateľov, ktorí sa orientovali na okrádanie starších ľudí