V Čepeni súťažili o najchutnejší guláš

V Čepeni súťažili o najchutnejší guláš

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
V sobotu 9. septembra zorganizovala TJ Rozkvet súťaž vo varení gulášu, ktorá bola nielen gastronomickou ale aj spoločenskou udalosťou. Vášeň pre tradičnú gastronómiu, príjemná spoločnosť a veselá atmosféra sem prilákala súťažiť 11 družstiev. Každé z nich malo jedinečný recept a svoj osobitný prístup k príprave tohto chutného pokrmu. 
 
Guláš je jedno z najznámejších jedál a je obľúbený pre svoju výraznú chuť a vôňu. Pôvod siaha do Maďarska, kde sa stal ikonickým jedlom, ale rýchlo si získal popularitu aj v okolitých krajinách. Hlavnými ingredienciami gulášu sú mäso, cibuľa, paprika a korenie. Variácie receptov sú však nekonečné, a preto sa stala súťaž vo varení gulášu vynikajúcou príležitosťou pre kuchárov prezentovať svoje originálne verzie tohto jedla.
 
O najlepšom guláši rozhodovala päťčlenná porota. Hodnotenie vzoriek bolo pre nich náročnou úlohou. Pozorne hodnotili chuť, textúru a kreativitu jednotlivých receptov. Výherné priečky boli obsadené nasledovne: na prvom mieste sa umiestnila rodina Jelšicová, na druhom mieste AFK PUMA a na treťom mieste Viera Pinkeová. Ceny odovzdal hlavný organizátor Milan Pastorek, primátor mesta Ondrej Kurbel a predseda TJ Rozkvet Peter Martiš. Pripravená bola aj bohatá tombola s hodnotnými cenami, kde prvá bola let lietadlom pre tri osoby.
 
Súťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v ČepeniSúťaž vo varení gulášu v Čepeni