Seredčania na nočnom behu

Seredčania na nočnom behu

Šport     Iveta Tóthová    
 
V sobotu 2. septembra sa konal desiaty ročník BEHU NOČNOU ŠAĽOU. Bežecké podujatie je určené rekreačným bežcom, ktorí už majú čo to odbehané ale aj úplným začiatočníkom.  Súťažiaci boli rozdelení do troch kategórií - muži, ženy a deti, rozdelených podľa veku od 15 do 60 + rokov.
 
Na štart sa postavilo 977 súťažiacich a medzi nimi aj bežci zo seredského tímu BAJKORUN v zložení  Erik Macháč, Jana Vašková, Silvia Strigáčová,  Dominik Pavlík, Mariana Jomová  a Branislav Andráši. Všetci sa pravidelne venujú behu,  čím si udržujú kondičku a upevňujú zdravie. Každý z nich má v nohách už pár stoviek kilometrov odbehaných. Niekoľko rokov sa pravidelne zúčastňujú mnohých bežeckých podujatí ako Seredský beh, Beh nádeje , Beh Pezinkom, polmaratóny v Košiciach, Banskej Bystrici, Bratislave, Čachticiach,  horský beh Baba-Kamzík, z mimo slovenských je to Budapešť či Pardubice.
 
Trať BEHU NOČNOU ŠAĽOU merala 7 300 metrov so štartom o 20:00 hodine pred mestským úradom a s cieľom o cca 21:30 hodine na námestí Sv. Trojice. Ocenení boli bežci na prvom, druhom a treťom mieste v každej kategórii. Pohár bol pripravený aj pre individuálnych víťazov: Najrýchlejší Šaľan, Najrýchlejšia Šalianka, Najmladšia účastníčka, Najmladší účastník, Najstaršia účastníčka, Najstarší účastník.
 
Výraznejší úspech zo seredského tímu získala Mariana Jomová  a to 2. miesto vo svojej kategórii a takisto získala pohár za najstaršiu účastníčku behu. 
 
Celkové výsledky nájdete na https://sportsoft.cz/sk/zavod/prehled/7802.
Seredčania na nočnom behuSeredčania na nočnom behuSeredčania na nočnom behuSeredčania na nočnom behu