Šiesty Športový štvrtok pre mládež v Seredi sa uskutoční 31. augusta od 16.00 hod. na Jelšovej ulici v areáli TJ Rozkvet.

Šiesty Športový štvrtok pre mládež v Seredi sa uskutoční 31. augusta od 16.00 hod. na Jelšovej ulici v areáli TJ Rozkvet.

Šport     Marek Čulaga, koordinátor práce s mládežou v meste Sereď    
S prípravou programu pomôže tím TJ Rozkvet pod vedením pána Petra Martiša. História TJ Rozkvet siaha do roku 1988. Cieľom občianskeho združenia je okrem iných aj podporovať rozvoj mládeže v oblasti kultúrnej, spoločenskej a športovej. V roku 2023 TJ Rozkvet oslavuje svoje už 35. výročie.
„Radi podporíme podujatie ktoré zviditeľní aj našu činnosť a priláka nových ľudí, ktorých aj v našom občianskom združení potrebujeme. V Seredi býva veľa ľudí, no nie každý chce pomôcť, preto verím že sa nám postupne podarí získať do tímu aj niekoho nového,“ povedal o šiestom Športovom štvrtku Peter Martiš z OZ TJ Rozkvet.  
 
Mladí sa môžu tradične tešiť aj na ďalšie zaujímavé športy ako stolný tenis frisbee, futbal, basketbal či bedminton a rodiny s deťmi na animátorov, ktorí pripravia súťaže pre tých najmenších účastníkov. Augustové popoludnie naplní aj hudba a najmä príležitosť stretnúť sa a zoznámiť s ďalšími mladými ľuďmi z nášho mesta.
Novinkou na najbližšom Športovom štvrtku bude možnosť vychutnať si dúšok kvalitnej kávy zdarma, od značky Zereth coffee, ktorá je sponzorom najbližšieho štvrtku.
 
Športové štvrtky sú organizované koordinátorom práce s mládežou mesta Sereď a v spolupráci so ZŠ J. Fándlyho Sereď, ktorá poskytuje športové náčinie práve pre túto príležitosť. Vstup je voľný.  
 
Prečo vznikli Športové štvrtky?
Mesto Sereď sa chce venovať dlhodobému rozvoju práce s mládežou. Jedným z krokov podpory mladých je vytvorenie pravidelného podujatia, ktoré dostali názov Športové štvrtky. Každý štvrtok do konca septembra majú mladí v našom meste možnosť tráviť svoj voľný čas zmysluplne a pod záštitou mesta. Vo štvrtky od 16:00 hod. je príležitosť sa neformálne stretnúť, rekreačne si zašportovať a spoznať nových mladých ľudí. Podujatia sa konajú vždy na inom verejnom športovisku mesta Sereď. 
 
Šiesty Športový štvrtok pre mládež v Seredi sa uskutoční 31. augusta od 16.00 hod. na Jelšovej ulici v areáli TJ Rozkvet. Šiesty Športový štvrtok pre mládež v Seredi sa uskutoční 31. augusta od 16.00 hod. na Jelšovej ulici v areáli TJ Rozkvet.