Veterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmu

Veterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmu

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Veteran car club a Oldtimer múzeum v Seredi usporiadali v dňoch 25. až 26. augusta  VETERÁN &  TRUCK víkend.  Išlo o štvrtý ročník prehliadky ťahačov rôznych svetových značiek, farieb či vybavenia. 
 
Návštevníci mali príležitosť obdivovať nielen veľkosť a silu cestných kolosov ale mohli vidieť aj inteligentné systémy riadenia, pokročilé asistenčné technológie a nové riešenia na zníženie spotreby paliva. Do poslednej súčiastky vyleštené ťahače podčiarkli ich elegantný vzhľad. Impozantné stroje sú druhým domovom kamionistov a za volantom trávia niekedy viac času ako s rodinou. Preto bolo hlavnou myšlienkou podujatia predstaviť  verejnosti kráľov ciest inak, ako ich vídať na cestách.
 
Zároveň sa milovníci histórie mohli pokochať aj prehliadkou starých vozidiel a motocyklov. Modely boli vystavené nielen vonku ale aj v priestoroch múzea. O hudbu sa postaral DJ Spartak, no a k dispozícii aj bola dobrá kávička či občerstvenie.
 
Dobrovoľné vstupné na podujatie bude venované malému Jurkovi z OZ Spolu to dáme. Ide o 9 ročného chlapčeka, ktorému bol diagnostikovaný centrálny hypotonický syndróm. Rehabilitačné cvičenia pre Jurka sú z finančného hľadiska veľmi nákladné a preto sa organizátori rozhodli prispieť na jeho terapie.
Veterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmuVeterán & truck stretnutie potešilo milovníkov motorizmu