V popredí piatej série Športových štvrtkov bol volejbal

V popredí piatej série Športových štvrtkov bol volejbal

Šport     Iveta Tóthová    
 
Piata séria Športových štvrtkov sa tento týždeň presunula do campingu, kde si deti a mládež opäť zahrali rôzne športové hry a užili si príjemný spoločný čas. Okrem tradičných disciplín, ako sú badminton, futbal, basketbal či frisbee bol tento štvrtok venovaný obľúbenému volejbalu. V popredí bol najmä plážový volejbal a patronát nad podujatím mali členovia OZ Klub volejbalu Sereď. Pod vedením organizátorov a dobrovoľníkov sa na mieste podarilo vytvoriť príjemnú atmosféru, kde sa zúčastnili športovci všetkých vekových kategórií. Už tradične aktivitu zastrešil Marek Čulaga, koordinátor práce s mládežou v Seredi a opäť sem zavítal aj primátor Ondrej Kurbel spolu s viceprimátorkou Máriou Fačkovcovou.
 
Volejbalisti na ihrisku predviedli verejnosti svoje skúsenosti, taktické schopnosti, finty ale najmä sa snažili osloviť mládež, aby rozšírili rady volejbalistov. Jakub Bernátek z OZ Klub volejbalu Sereď uviedol: “Plážový volejbal má v Seredi dlhoročnú tradíciu. Od mája do septembra sa stretávame na ihrisku v kempingu niekoľkokrát týždenne. Naše rady tvoria prevažne muži a ženy vo veku od 30 do 65 rokov. Momentálne nemáme mládežnícku základňu. Práve týmto podujatím by sme chceli osloviť mládež v Seredi a ukázať im, aký je plážový volejbal atraktívny šport. Plážový volejbal je náročný na kondíciu a rozvoj herných činností, pretože pohybovať sa na piesku je náročnejšie ako v hale na palubovke. O to krajší pocit je ale, keď dokážete vybehať ťažké lopty na horúcom piesku v zápale boja o každý bod. V letných mesiacoch je to ideálny šport , ako sa mladí ľudia v Seredi môžu stretnúť na piesku, zahrať si a potrénovať svoje zručnosti, ale hlavne sa zabaviť týmto krásnym a čo raz viac atraktívnejším a propagovaným športom po celom svete.“
 
Volejbal je skvelý spôsob, ako stráviť čas s priateľmi či rodinou a zároveň si zahrať s ďalšími nadšencami. Možno vás zaujíma, čo robia plážoví volejbalisti v zime. Jakub Bernátek prezradil, že sa v tomto období presúvajú do haly. “Hráme vlastne celoročne. No plážový volejbal je oproti halovému o niečom inom. Jediné čo je rovnaké sú zručnosti a základy, ktoré sa dajú použiť v oboch prípadoch. Ja hrám volejbal celkovo 23 rokov, z toho plážový len posledných desať. Keď som prišiel prvýkrát na piesok, nevedel som sa po ňom hýbať a už vôbec nie aj načasovať údery. Časom som sa zdokonalil a dnes už môžem povedať, že či už plážový alebo halový volejbal, v oboch prípadoch je to krásny šport.”
 
Okrem samotného športu sa opäť organizovali aj rôzne súťaže a zážitok mali aj najmenší návštevníci, ktorým sa venovali animátorky. Séria športových štvrtkov pokračuje ďalej, až do konca septembra bude pre Vás pripravená pestrá škála športových zážitkov.
Séria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbalSéria športových štvrtkov pokračovala aj tento týždeň. V popredí bol volejbal