Zabojujme spolu o športovo-oddychový areál K PARK. Každý hlas zvýši šancu na výhru

Zabojujme spolu o športovo-oddychový areál K PARK. Každý hlas zvýši šancu na výhru

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Obyvatelia Serede môžu od štvrtka 17.8.2023 súťažiť o športovo oddychový areál Kaufland Park a získať pre svoje mesto jeden zo 7 športovísk, ktoré na budúci rok zrealizuje spoločnosť Kaufland na svoje náklady. Do projektu športovo-oddychového areálu K Park sa mohli zapojiť všetky slovenské mestá, v ktorých sa nachádza predajňa Kaufland.
 
Čo je súčasťou K PARKU?
 
Plánovanými prvkami pre K Park sú skate prvky, streetball, ping-pong, workoutová konštrukcia, lezecká stena, oddychové sedenie a súčasťou projektu je aj stojan na bicykle, odpadkové koše a zeleň. Spolu to všetko vytvorí príťažlivé ihrisko pre deti a mládež.
 
Kedy a ako hlasovať?
 
Verejné hlasovanie prebieha na stránke kauflandpark.sk. Pri prvej návšteve sa návštevník musí zaregistrovať. Pokiaľ  už má na stránke vytvorený účet, tak sa doň musí prihlásiť. Na registráciu  návštevník použije mailovú adresu. Následne bude návštevník vyzvaný na zadanie telefónneho čísla, na ktoré bude zaslaná overovacia SMS s vygenerovaným kódom. Po zadaní správneho kódu sa dokončí registrácia. Po dokončení registrácie sa udelí hlas mestu/mestskej časti, ktorú si návštevník zvolil. Návštevník môže hlasovať za jeden deň iba jedenkrát. Navyše spoločnosť Kaufland sľubuje výhru pre hlasujúcich v podobe 30 smartfónov.
 
Hlasovanie sa začína 17. augusta a potrvá do 20. septembra 2023.  Výsledky hlasovania budú zverejnené 21. 9. 2023 na webovej stránke www.kauflandpark.sk.
 
Mestá podľa kategórií
 
Mesto Sereď sa rozhodlo aj tento rok zapojiť do súťaže. Všetky prihlásené mestá sú rozdelené do troch veľkostných kategórií podľa počtu obyvateľov. V každej veľkostnej kategórii sa udelia dva K Parky, t.j.  získajú ich mestá, ktoré vo svojej kategórií získajú najvyšší prepočítaný počet hlasov (počet získaných hlasov za mesto v hlasovaní/počet obyvateľov na základe najaktuálnejších údajov Štatistického úradu SR k 17. 4. 2023, vynásobené číslom 100 000).
 
Sereď je s počtom obyvateľov 15501 zaradená do tretej kategórie. Je už iba na nás, či hlasovaním získame pre mesto nové, atraktívne ihrisko. Raz sa nám to už podarilo, kedy sme v podobnej súťaži sme vyhrali ihrisko Žihadielko.
 
Čo je cieľom projektu?
 
Podľa spoločnosti Kaufland je pohyb na čerstvom vzduchu a motivácia k zdravému životnému štýlu veľmi dôležitá. Preto sme sa rozhodli dať mestám a mestským častiam možnosť zúčastniť sa projektu o nové športovo-oddychové areály Kaufland Park a dopriať tak svojim obyvateľom miesto pre relax a pobyt na čerstvom vzduchu.
 
Viac informácií nájdete na www.kauflandpark.sk
Zabojujme spolu o športovo-oddychový areál K PARK. Každý hlas zvýši šancu na výhruZabojujme spolu o športovo-oddychový areál K PARK. Každý hlas zvýši šancu na výhruZabojujme spolu o športovo-oddychový areál K PARK. Každý hlas zvýši šancu na výhruZabojujme spolu o športovo-oddychový areál K PARK. Každý hlas zvýši šancu na výhruZabojujme spolu o športovo-oddychový areál K PARK. Každý hlas zvýši šancu na výhruZabojujme spolu o športovo-oddychový areál K PARK. Každý hlas zvýši šancu na výhruZabojujme spolu o športovo-oddychový areál K PARK. Každý hlas zvýši šancu na výhru