Štvrtý Športový štvrtok bude o cyklistike

Štvrtý Športový štvrtok bude o cyklistike

Šport     Marek Čulaga, Koordinátor práce s mládežou v meste Sereď    
Štvrtý Športový štvrtok pre mládež v Seredi sa uskutoční 17. augusta od 16.00 hod. vo vnútrobloku na ulici Dionýza Štúra. Mladí sa môžu tešiť na cyklistickú súťaž na bicrosovej dráhe, v ktorej budú môcť vyhrať cenu od mesta Sereď. Čakajú ich taktiež zaujímavé športy ako frisbee, basketbal či bedminton. Program na tomto štvrtku pripraví cyklistický klub AB Sereď a tiež OZ Mám rád cyklistiku. Rodiny s deťmi sa opäť môžu tešiť na animátorky, ktoré pripravia súťaže pre najmenších. Popoludnie opäť spestrí hudba a možnosť stretnúť sa s ďalšími mladými ľuďmi.
 
Športové štvrtky sú organizované v spolupráci so ZŠ Fándlyho, ktorá poskytla športové náčinie práve pre túto príležitosť. Vstup je voľný.  
 
Prečo vznikli Športové štvrtky?
Mesto Sereď sa chce venovať dlhodobému rozvoju práce s mládežou. Jedným z krokov podpory mladých je vytvorenie pravidelného podujatia, ktoré dostali názov Športové štvrtky. Každý štvrtok do konca septembra budú mať mladí v našom meste možnosť tráviť svoj voľný čas zmysluplne a pod záštitou mesta. Vo štvrtky od 16:00 hod. bude príležitosť sa neformálne stretnúť, rekreačne si zašportovať a spoznať nových mladých ľudí. Podujatia sa budú konať vždy na inom verejnom športovisku mesta Sereď.
Štvrtý Športový štvrtok bude o cyklistike