Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup

Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
V sobotu 12.augusta 2023 sa v Seredi konalo záverečné kolo modelárskeho seriálu v triale v mierke 1:24.  Išlo o sériu súťažných závodov RC24 Off Road Cup, ktoré malo celkovo päť kôl. Preteká sa  s diaľkovo ovládanými modelmi terénnych vozidiel do približne 20 cm.  Závodníci majú možnosť predviesť svoje zručnosti a rýchlosť v ovládaní na náročných off-roadových traťach, ktoré sú plné prekážok, skokov a zákrut. Nakoľko trať v Seredi patrí k špičkovým tratiam, aj druhé a tretie kolo sa konalo v našom meste. Štvrté kolo sa presunulo do Oáza Campu v Komoči, no piate a zároveň posledné kolo sa vrátilo opäť do Serede.
 
Pretekári si tu pred ďalšou sezónou otestovali technické schopnosti modelov a overili zručnosť v ich ovládaní.  Medzi závodníkmi boli aj skúsení jazdci i nováčikovia, ktorí sa snažili prejsť trať najlepšie ako vedeli. Nakoniec sa víťazmi stali tí, ktorí dokázali najlepšie zvládnuť náročné úseky, udržať si rýchlosť a ukázať skutočnú zručnosť. Takto sa uzatvorilo posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup. Súťaž priniesla nielen vzrušenie a adrenalin, ale pre závodníkov aj možnosť stretnúť sa a pre  fanúšikov spoznať svet RC modelárstva.
 
Víťazmi piateho kola sa stali:
 
1.miesto Ladislav Keťko model Element
2.miesto Jaroslav Levický model Axial
3.miesto Ivan Vlček model Axial
 
Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup Posledné tohtoročné kolo RC Off Road Cup