Basketbalisti z Lokomotívy Sereď rozprúdili druhý Športový štvrtok

Basketbalisti z Lokomotívy Sereď rozprúdili druhý Športový štvrtok

Šport     Iveta Tóthová    
 
Mesto Sereď prišlo s novým inovatívnym programom pod názvom "Športové štvrtky" a otvára tak dvere mladým ľuďom k športu, priateľskej súťaživosti a neformálnym stretnutiam. Cieľom je podporiť u mladých záujem o šport a tým aj zdravý životný štýl.
 
,,Podujatie tohto druhu bolo pre mesto potrebné. Motivovať mladých k tomu aby nesedeli doma je dôležité a ak pritom môžu aj športovať, je naozaj dobré že niečo takéto začalo,” vyjadril potešenie z druhého Športového štvrtku Martin Bosý, tréner BK Lokomotíva Sereď.
 
Prvý Športový štvrtok sa konal 27. júla na futbalovom štadióne v Hornom Čepeni. Podujatie zamerané najmä na futbal sa vydarilo nad očakávanie.  Druhé zo série Športových štvrtkov sa konal 3. augusta vo vnútrobloku na Mlynárskej ulici. Tentoraz bol pod taktovkou basketbalistov z Lokomotívy Sereď. Mladí ľudia si mohli zahádzať na kôš a tiež si zahrať rôzne iné loptové hry, bedminton, frisbee či zajazdiť si na kolobežke. Súčasťou bola aj súťaž o zaujímavú cenu a taktiež nechýbalo ani malé občerstvenie. 
 
,,Za posledných 10 rokov čo bývam Mlynárskej, som nezažila tak pekné podujatie a nevidela toľko ľudí v našom vnútrobloku,” povedala mladá študentka Miriam ktorá sa prvý krát prišla pozrieť na Športový štvrtok.
 
,,Som naozaj rád, že v dnešný štvrtok prišlo ešte viac ľudí ako minule. Vidím, že tieto podujatia začínajú naberať na intenzite, čo svedčí o tom, že ľudia majú záujem a sú tu radi. Verím, že sa nám postupne podarí prilákať ešte viac mladých,” povedal Marek Čulaga, koordinátor práce s mládežou. Športové štvrtky majú mladým sprostredkovať príležitosť využiť svoj voľný čas aktívnym spôsobom, ponúknuť rôzne športové aktivity, ako basketbal, volejbal, futbal, frisbee, bedminton a ďalšie. Tieto podujatia sú tiež príležitosťou, ako sa mladí môžu zapojiť do pohybu a vyhnúť sa vysedávaniu.
 
Vďaka patrí športovému klubu Lokomotíva Sereď, ktorý prišiel ukázať svoje bnasketbalové zručnosti a do svojho tréningu zapojili aj iných mladých a deti ktorí prišli na Športový štvrtok. Podujatie taktiež podporila ŽŠ Juraja Fándlyho požičaním športových pomôcok. Vďaka patrí aj mladým dobrovoľníkom, ktorí pomohli celé podujatie upratať.
 
Iniciatíva "Športové štvrtky" sa bude konať do konca septembra na vybraných športových ihriskách v meste. Vítaný je každý jednotlivec alebo skupina ľudí a to bez ohľadu na športové skúsenosti či kondičku. Najbližší Športový štvrtok sa uskutoční 10.augusta o 16:00 na atletickej dráhe ZŠ Juraja Fándlyho.
Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom Nový inovatívny program pod názvom