V Seredi štartujú pravidelné Športové štvrtky pre mladých!

V Seredi štartujú pravidelné Športové štvrtky pre mladých!

Mestský úrad     Marek Čulaga, Koordinátor práce s mládežou v meste Sereď    
Mesto Sereď sa chce venovať dlhodobému rozvoju práce s mládežou. Jedným z krokov podpory mladých je vytvorenie pravidelného podujatia: Športové štvrtky. Každý štvrtok do konca septembra budú mať mladí v našom meste možnosť tráviť svoj voľný čas zmysluplne a pod záštitou mesta. Vo štvrtky od 16:00 hod. bude príležitosť sa neformálne stretnúť, rekreačne si zašportovať a spoznať nových mladých ľudí.
 
V Seredi je mnoho verejných športovísk, ktoré nie sú dostatočne využívané a ešte viac mladých, ktorí nemajú priestor, kde sa stabilne stretávať pri zmysluplných aktivitách, napríklad pri športe. Športové štvrtky tak budú prvým pravidelným športovým podujatím mesta Sereď pre mladých.
 
Športové štvrtky majú mladým sprostredkovať príležitosť využiť svoj voľný čas aktívnym spôsobom, ponúknuť rôzne športové aktivity, ako basketbal, volejbal, futbal, frisbee, bedminton a ďalšie. Tieto podujatia sú príležitosťou, ako sa mladí môžu zapojiť do pohybu a vyhnúť sa vysedávaniu.
 
Športové štvrtky poskytnú príležitosť na vzájomné stretnutie a komunikáciu medzi mladými ľuďmi z rôznych častí mesta a vyplnia tak medzeru v ich voľnom čase.
 
Prvýkrát sa stretneme na štadióne v Hornom Čepeni, vo štvrtok 27. júla o 16:00 hod. Prvý Športový štvrtok bude zároveň dňom, kedy sa oficiálne sprístupní štadiónu pre verejnosť. Pozvaní sú preto všetci obyvatelia mesta Sereď, mladí i starší, rodiny s deťmi a najmä seredská mládež.
 
Pripravený bude program pre deti pod taktovkou animátoriek a taktiež malé občerstvenie. Vstup je voľný. 
V Seredi štartujú pravidelné Športové štvrtky pre mladých! Prvý štvrtok zároveň otvorí brány štadióna v Hornom Čepeni