Juniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláč

Juniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláč

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Seniori z Denného centra na Jesenského ulici sa neustále angažujú v spoločenskom živote. Dôkazom toho bolo aj posledné podujatie pod názvom JUNIÁLES, ktoré bolo spojené so súťažou najchutnejší kysnutý koláč. Svoje pekárske umenie tu predviedlo 33 členov, ktorí mali jedinečnú príležitosť ukázať svoje kulinárske schopnosti a odhaliť tajomstvo výroby dokonalého kysnutého koláča.
 
Súťažiaci si vzájomne predávali tipy a triky o rôznych spôsoboch prípravy cesta a náplní. Medzi koláčmi boli tvarohové,makové, jablkové, rôzne buchty, pagáče a iné. Celá súťaž bola anonymná, hodnotilo sa podľa pridelených čísiel. Vybrať víťaza bolo naozaj veľmi ťažké, lebo všetky koláče boli chutné. Vzorky hodnotila porota v zložení viceprimátorky Márii Fačkovcovej, vedúcej oddelenia sociálneho, bytového a rodiny na MsÚ Silvie Adamčíkovej a vedúcej klubu dôchodcov v Dolnej Strede Emílie Válkyovej. Nakoniec boli udelené ceny nasledovne:
 
Na 1.mieste sa umiestnila Mária Krivosudská, na 2. mieste Ladislav Mosný a na 3. mieste Dušan Tilinger.
 
Aj keď bola súťaž dôležitou súčásťou JUNIÁLESU, hlavným cieľom podujatia bola zábava. Vonkajšie priestory centra boli zaplnené do posledného miesta. Kapela NAŠI hrala do tanca až do večera a tak o dobrú náladu nebola núdza.
Juniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláčJuniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláč