Žena spadla do studne, policajti ju zachránili

Žena spadla do studne, policajti ju zachránili

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Vo štvrtok 22.6. zavolala na OO PZ pani, ktorá počula ženský krik, keď prechádzala okolo jedného z rodinných domov v Seredi. Ako uvádza správa z KR PZ Trnava, polícia na miesto ihneď vyslala policajnú hliadku, ktorá po príchode na miesto počula zúfalé volanie o pomoc. Keďže vec nezniesla odklad, policajti preskočili bránu a utekali žene na pomoc. Zistili, že staršia pani spadla do asi 4 m hlbokej studne cez drevený poklop. Pokúsila sa dostať von po tenkej rúre, no sama to nedokázala. 

"Jeden z policajtov chytil dôchodkyňu za ruku, aby nespadla ešte hlbšie a druhý medzitým doniesol rebrík. Ten však nedočiahol až na dno, preto ho musel celú dobu držať. Jeho kolega zatiaľ pomáhal vysilenej žene a vytiahol ju do bezpečia," uvádza KR PZ Trnava. Staršia žena sa pri páde zranila a policajti jej až do príchodu privolanej RZP poskytovali predlekársku prvú pomoc. 
 
Obrovská vďaka patrí nielen policajtom npor. Tomášovi S. a stržm. Dávidovi O. z Obvodného oddelenia PZ Sereď, ale aj všímavej okoloidúcej, ktorá nebola ľahostajná a zareagovala na volanie o pomoc. 
Žena spadla do studne, policajti ju zachrániliŽena spadla do studne, policajti ju zachrániliŽena spadla do studne, policajti ju zachránili