Súťaže “Mladý záchranár” sa zúčastnili aj seredskí gymnazisti

Súťaže “Mladý záchranár” sa zúčastnili aj seredskí gymnazisti

Školstvo a vzdelávanie     Iveta Tóthová    
Dňa 21. júna 2023 zorganizoval Trnavský samosprávny kraj  tretí ročník súťaže Mladý záchranár trnavskej župy. Podujatia sa zúčastnilo 86 študentov z 22 stredných škôl a gymnázií.
 
Sereď  reprezentovali študenti Gymnázia Vojtecha Mihálika.  Škola uvádza, že žiaci si prešli modelové situácie ako KPR, popálenie, alergická reakcia na pichnutie včelou, mozgová príhoda, autonehoda či lúpežné prepadnutie. Z Trnavy odchádzali unavení, ale s množstvom skúseností z oblasti prvej pomoci. 
 
"Pre súťažiacich bolo počas dňa pripravených šesť modelových situácií so súťažnými disciplínami, na ktorých si vyskúšali svoje teoretické vedomosti aj praktické zručnosti. V priestoroch nákupného strediska prebiehala simulovaná resuscitácia, v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave pomáhali študenti pacientom s cievnou mozgovou príhodou a popáleninami. Ďalšia z modelových situácií sa nachádzala v Divadle Jána Palárika v Trnave, kde boli pre študentov stredných škôl pripravené vedomostné testy, ako aj ošetrenie bodnej krvácajúcej rany. Stanovište bolo aj v priestoroch Trnavského osvetového strediska, v ktorom prebiehala pomôcť zraneným a dezorientovaným po simulovanej bitke. Poslednou zastávkou pre súťažiacich bol Hasičský a záchranný zbor, kde študenti predviedli pomoc zraneným po dopravnej nehode," informoval Trnavský samosprávny kraj.
 
Celkovým víťazom tretieho ročníka sa stali študenti z Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Šamoríne. Druhé  miesto obsadili študenti z Arcibiskupského gymnázia v Trnave a na treťom mieste sa umiestnili študenti zo Spojenej škole v Rakoviciach.
 
foto: GVM Sereď
 
 
 
 
 
Súťaže “Mladý záchranár” sa zúčastnili aj seredskí gymnazistiSúťaže “Mladý záchranár” sa zúčastnili aj seredskí gymnazistiSúťaže “Mladý záchranár” sa zúčastnili aj seredskí gymnazistiSúťaže “Mladý záchranár” sa zúčastnili aj seredskí gymnazisti