Škôlkarska tangramiáda

Škôlkarska tangramiáda

Školstvo a vzdelávanie     Emília Stoklasová, MŠ Podzámska    
Predškoláci z MŠ Komenského v Seredi a jej elokovanýchpracovísk mali možnosť zmerať si svoje sily v matematickej súťaži, ktorá nesie názov „Tangramiáda". 
 
Dňa 19.6.2023 sa v ET Podzámska v Seredi uskutočnil 14. ročník škôlkárskej tangramiády. V tento deň sa naša MŠ zmenila na more a celá atmosféra sa niesla v duchu morského života. Predškoláci sa na tento deň poctivo pripravovali, v čo najkratšom čase skladali tangramové obrazce, ktoré boli súčasťou rozprávkového príbehu „Korytnačka Shelly a jej klobúk“. Z tangramov skladali rôzne morské živočíchy. Tangram predstavuje ideálne spojenie hry a učebnej pomôcky, a tak si deti vďaka geometrickým tvarom naplno rozvíjali svoju fantáziu a tvorivosť. Na záver sme si spoločne zaspievali a zatancovali. Deti sa zabavili, domov si odnášali diplom a sladkú odmenu.  
Škôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiádaŠkôlkarska tangramiáda