Policajti zachránili tínedžerovi život

Policajti zachránili tínedžerovi život

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
K dramatickej udalosti došlo pri rieke Váh, kedy tínedžer prejavil zúfalstvo a bezmocnosť, no vďaka reakcii polície sa tento smutný príbeh skončil relatívne šťastne.
 
Políciu zalarmovali kolegovia z tiesňovej linky 112, ktorým zavolal nešťastný chlapec. Podľa správy z KR PZ Trnava policajti nstržm. Norbert M. a stržm. Dávid O., spolu s ďalšími kolegami z Obvodného oddelenia PZ Sereď neváhali a okamžite išli podať pomocnú ruku. 
 
Policajtom sa podarilo chlapca do niekoľkých minút vypátrať. Nadviazali s rozrušeným mladíkom rozhovor a presvedčili ho, aby sa im zdôveril. Ich empatia a schopnosť naslúchať pomohli vytvoriť väzbu, ktorá mu poskytla pocit bezpečia a dôvery. Vtedy na miesto dorazili aj ostatné policajné hliadky a spoločne chlapca upokojovali až do príchodu RLP. Privolaný lekár si chlapca živého a bez zranení prevzal a spolu s policajtmi sa presunuli za jeho rodičmi. Rýchla a rozhodná akcia polície sa ukázala ako rozhodujúci faktor pri záchrane mladého života.
 
Polícia informuje, že pri ohrození života koná okamžite. Každé oznámenie  o ohrození života alebo zdravia berie vážne a ihneď na neho aj reaguje. Za každých okolností sú pripravení pomôcť vám či vašim blízkym.
 
Policajti zachránili tínedžerovi život