Mestská polícia v Seredi chytila muža, ktorý našiel v bankomate zabudnutú hotovosť a peniaze si privlastnil

Mestská polícia v Seredi chytila muža, ktorý našiel v bankomate zabudnutú hotovosť a peniaze si privlastnil

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
Pri výberoch peňazí z bankomatov v dnešnej dobe už nie je ničím výnimočným, že si klienti zabudnú vziať z výdajnej priehradky vybranú hotovosť. Dôvodom je najčastejšie časová tieseň, stres alebo nedostatočná pozornosť.
 
Zabudnutá hotovosť v bankomate nie je výnimkou ani v Sedredi. Posledný prípad sa stal v sobotu 27. mája  2023, kedy OO PZ Sereď prijalo oznámenie od občianky, ktorá si v bankomate po výbere zabudla vziať 100 eur.
 
"Stačilo 10 sekúnd a neznámy muž jej z bankomatu zobral vysunutú hotovosť. Krádež peňazí a aj samotný zlodej bol zaznamenaný na kamerovom systéme mestskej polície. Hliadky MsP sa okamžite snažili dotyčnú osobu vypátrať. Zadržanie osoby sa nám podarilo až 21.6. 2023. Šetrením bolo zistené, že krádež vykonal 39 - ročný obyvateľ z Mojmíroviec, ktorého hliadka predviedla na OO PZ Sereď,"  uviedla Mestská polícia Sereď.
 
ČO ROBIŤ AK STE SI PENIAZE ZABUDLI V BANKOMATE?
 
Bezodkladne kontaktujte svoju banku a konajte podľa ich pokynov. Nezabudnite uviesť výšku hotovosti, miesto, dátum a čas výberu. Dohladanie odcudzenej hotovosti sa zvýši ohlásením udalosti na štátnej alebo mestskej polícii
 
ČO ROBIŤ AK V BANKOMATE NÁJDETE ZABUDNUTÚ HOTOVOSŤ?
 
V žiadnom prípade si nájdené peniaze nenechávajte. Nezabudnite, že každý bankomat disponuje snímacím zariadením, ktoré umožňuje vyhotoviť obrazový záznam a dohľadať Vás je možné aj podľa kamerového systému MsP.  V prípade, že by ste si hotovosť, ktorú ste našli nechali, išlo by o bezdôvodné obohatenie. Je preto potrebné ich odovzdať v ktorejkoľvek pobočke banky, ktorej patrí bankomat alebo na polícii. Pri odovzdaní peňazí uveďte miesto, dátum a čas nálezu. Políciu môžete zavolať aj priamo k bankomatu, ktorá už podnikne ďalšie kroky.
Mestská polícia chytila muža obvineného z krádežeMestská polícia chytila muža obvineného z krádeže