Boris Kollár v Seredi ? Nič prekvapivé. Začali kortešačky.
Už tu bol aj Heger s Naďom. V stredu 3. mája vysvetľoval v DKaffe svoju úžasnú politiku a o štyri dni (7. mája 2023) odstúpil z funkcie predsedu vlády. V OĽANE sa už neohreje a s Demokratmi sa do parlamentu pravdepodobne nedostane.
Prezident Rudolf Šuster navštívil Sereď 6. februára 2004. Neprišiel vôli Horalkám a navštívil aj iné mestá. Ale tie návštevy mu moc nepomohli, lebo v prvom kole prezidentských volieb 3. apríla 2004 skončil na štvrtom mieste so 147 549 hlasmi a s pomerom 7,43 % k počtu platných hlasov.
Boris Kollár vie, prečo prišiel do Serede. Vo februári 2020 získala v Seredi jeho SME RODINA 10,14 % hlasov, kým na celom Slovensku 8,24 % hlasov. Súčasné preferencie strany SME RODINA sa pohybujú okolo šiestich percent, no pri zohľadnení štatistickej chyby je táto strana na hrane zvoliteľnosti.
Predpokladám, že predmetom rozhovoru primátora Serede s Borisom Kollárom nebola nájomná zmluva Slovenskej správy ciest na dvojnásobne drahší nájom za meter štvorcový ako je bežný nájom v Bratislave. Z vlastnej budovy odišli a do cudzej sa sťahujú. Nájomné za desať rokov predstavuje čiastku viac ako 14 miliónov eur. Zmluva na prenájom bola uzatvorená v decembri. Boris Kollár k prípadu uviedol iba to, že zo spoločnosti, vlastniacej budovu prenajatú cestármi, odišiel v roku 2017. Natíska sa jednoduchá úvaha. Ak má Slovenská správa ciest peniaze na niekoľkomiliónový nájom, má hádam aj peniaze na postavenie nového nadjazdu ponad železničnú trať v Seredi. Citujem z oficiálnej informácie mesta: „Predseda parlamentu sa na pôde mestského úradu osobne zaangažoval a prisľúbil primátorovi rýchlejšie riešenie tejto problematiky.“ Som vážne zvedavý, ako sa to „rýchlejšie riešenie“ prejaví v najbližších troch mesiacoch.
Stretnutie Borisa Kollára s našim primátorom vnímam iba ako oficiálnu nálepku na Kollárovom záujme získať v Seredi čo najviac hlasov. Do volieb je však ešte ďaleko a preto pochybujem, že v deň volieb, teda o 106 dní od jeho návštevy Serede si na ňu niekto spomenie. Realita je totiž taká, že vládni a parlamentní politici robia iba vlastnú politiku. Len občas posunú nejaké peniaze ako prejav dobrej vôle niektorej spriaznenej samospráve. Teraz je to iba prísľub. No ak by sa Kollárovi vo voľbách zadarilo, tak hádam aj kvapne.