Zmena organizácie dopravy počas SEREDSKÉHO HODOVÉHO JARMOKU. Uzávierka ulíc, obchádzky, povolenie vjazdu a ďalšie informácie

Zmena organizácie dopravy počas SEREDSKÉHO HODOVÉHO JARMOKU. Uzávierka ulíc, obchádzky, povolenie vjazdu a ďalšie informácie

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
Tento rok prechádza SEREDSKÝ HODOVÝ JARMOK výraznou zmenou a tou je presun hlavnej časti na Námestie slobody, Parkovú ulicu a mestský park. Z tohto dôvodu dôjde k zmene organizácie dopravy.
 
Mestská polícia Sereď informuje, že v piatok 23.6.2023 v čase od 02:00 hod. ráno začnú platiť dopravné obmedzenia na uliciach Nám.slobody – Parková – SNP. Na daných uliciach bude úplná uzávera a zakázaný vjazd vozidlám. Obmedzenie bude platiť až do nedele 25.6.2023 cca do 21:00 hod.
 
Obchádzky
 
Počas jarmoku bude teda zákaz vjazdu na uliciach Námestie slobody (od križovatky Lidl po bývalú predajňu Altis) a Parková ulica. Vodiči môžu využiť obchádzky
 
- zo smeru od Hlohovca cez ulice Krásna, Hviezdoslavova, A.Hlinku a Pekárska
 
- zo smeru od Šintavy budú mať vodiči možnosť ísť na Hlohovec cez ulice Pekárska alebo Železničná
 
Vjazd pre majiteľov nehnuteľností a zásobovanie prevádzok
 
Nakoľko bude počas jarmoku úplne uzatvorený vjazd vozidiel na ul. Námestie slobody  a Parková ul., zásobovanie predajní vozidlami sa z uvedeného dôvodu nebude dať zabezpečovať. Zásobovacie autá budú môcť prísť na parkovisko k bývalej predajni Altis a odtiaľ zabezpečiť zásobovanie prípadne sa budú musieť prevádzky predzásobiť.
 
Majitelia nehnuteľností budú mať možnosť vojsť k nehnuteľnosti v čase od 22:00 hod. do 07:00 hod. Na možnosť parkovania osloví primátor mesta písomne každého rezidenta, kde sa dotknuté osoby dozvedia bližšie informácie.
 
Iná situácia zásobovania, vjazdu a výjazdu bude na ul. SNP a Nám.slobody (jednosmerka popri malom parku). Do tejto zóny od Kúp. námestia bude zakázaný vjazd všetkých motorovým vozidlám, pričom majitelia nehnuteľností a zásobovanie budú mať voľný neobmedzený vjazd/výjazd. Cesta okolo RetroCafé bude prejazdná.
 
Svetelná signalizácia
 
Semafory pri Lidli budú odstavené.Takto by mala byť premávka na hlavnom ťahu v smere od M.R.Štefánika k Šintave a naopak plynulejšia.
 
 
Priestor pred Dánim
 
Na Školskej ulici budú tak ako po minulé roky zábavné atrakcie.  Parkovisko (trojuholník) pred Dánim bude uzatvorené, ale parkoviská popri ceste ostávajú zachované.
 
Koncert skupiny SLADE a doprava
 
Súčasťou jarmoku bude aj mega koncert skupiny Slade. Nakoľko majú koncerty svetových kapiel vysokú návštevnosť mestská polícia bude počas konania dohliadať na plynulosť premávky. So záchytným parkoviskom sa nepočíta, ale v prípade zaplnenia priľahlých parkovísk budú hliadky presmerovávať návštevníkov napríklad ku kempingu.
 
Plynulý priebeh jarmoku z hľadiska dopravy závisí od vodičov 
 
Mestská polícia aj touto cestou prosí vodičov o zodpovednosť, ohľaduplnosť a trpezlivosť, nakoľko môžu nastať dopravné zápchy hlavne na križovatke pri MsÚ pred kostolom, križovatke ulíc A.Hlinku-Železničná. Venujte preto pri prejazde mestom zvýšenú pozornosť.
Zmena organizácie dopravy počas SEREDSKÉHO HODOVÉHO JARMOKU.  Uzávierka ulíc, obchádzky, povolenie vjazdu.Zmena organizácie dopravy počas SEREDSKÉHO HODOVÉHO JARMOKU. Uzávierka ulíc, obchádzky, povolenie vjazdu a ďalšie informácieZmena organizácie dopravy počas SEREDSKÉHO HODOVÉHO JARMOKU. Uzávierka ulíc, obchádzky, povolenie vjazdu a ďalšie informácieZmena organizácie dopravy počas SEREDSKÉHO HODOVÉHO JARMOKU. Uzávierka ulíc, obchádzky, povolenie vjazdu a ďalšie informácieZmena organizácie dopravy počas SEREDSKÉHO HODOVÉHO JARMOKU. Uzávierka ulíc, obchádzky, povolenie vjazdu a ďalšie informácie