Projekt Erasmus+ Prvá pomoc a zdravý životný štýl na seredskom gymnáziu

Projekt Erasmus+ Prvá pomoc a zdravý životný štýl na seredskom gymnáziu

Školstvo a vzdelávanie     Mgr. Alžbeta Tabačková    
V strede mája sa Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď stalo hostiteľom študentov a učiteľov zo španielskej Valencie, portugalského Alijó a macedónskeho Skopje. V projekte Erasmus+ FAHL spolufinancovanom Európskou úniou sme sa venovali nácvikom podávania prvej pomoci v krízových situáciách a zdravému životnému štýlu. Samozrejme, spoznávali sme aj ľudí, mestá, krajiny a ich kultúru.
Program mobility u nás v Seredi bol poznačený upršaným počasím, ale napriek tomu sme dokázali pripraviť návštevníkom bohaté a pestré aktivity. Po úvodnom dni zameranom na prezentáciu našej kultúry a tanečnom popoludní nasledoval nácvik prvej pomoci na zastavenie krvácania a ošetrenie rán. Veru, mnohým žiakom sa zastavil aj dych pri pohľade na naše modelky s realisticky vyzerajúcimi otvorenými zlomeninami a prúdy umelej krvi, ale zvládli to s prehľadom.
Hlboký zážitok z galérie umenia Danubiana a prehliadky nášho hlavného mesta sme si odniesli na ďalší deň. Žiaci ocenili, že prehliadka bola interaktívna a boli zapájaní do riešenia rôznych úloh a aktivít z ulíc stredovekej Bratislavy.
Počas nášho spoločného týždňa sme nezanedbali ani pohyb a zdravý životný štýl, prechádzkami sme spoznali oddychovú zónu v Dolnej Strede a aj posledný deň v Bojniciach preveril našu fyzickú kondíciu. Strávili sme príjemný deň v tieni Bojnického zámku a potešili sa aj návštevou ZOO. Mobilitu sme ukončili veselým večierkom, bohatou večerou pripravenou našimi skvelými rodičmi a karaoke párty.
Čo sme si z tohto projektu odniesli? Okrem vedomostí a zručností, ako podať prvú pomoc v rôznych situáciách, aj množstvo zážitkov, kamarátstva možno aj na celý život, motiváciu na učenie sa cudzích jazykov a presvedčenie, že projekty Erasmus+ majú zmysel a miesto v našich školách.
 
Projekt Erasmus+ Prvá pomoc a zdravý životný štýl na seredskom gymnáziuProjekt Erasmus+ Prvá pomoc a zdravý životný štýl na seredskom gymnáziu