Deň detí zo ZŠ Komenského s Ozbrojenými silami SR

Deň detí zo ZŠ Komenského s Ozbrojenými silami SR

Školstvo a vzdelávanie     Zuzana Kuciaková    
1. jún je sviatkom všetkých detí. Aj žiaci našej školy ho patrične oslávili spolu s vojakmi Ozbrojených síl SR v seredských kasárňach. Vojaci pre nich  pripravili naozaj zaujímavý a pestrý program.
Videli diaľkovo riadený odmínovací komplet Božena IV., pontónovú mostovú súpravu,  čln pre prieskumné jednotky a potápačskú výstroj,  obojživelný  pásový  transportér, húfnicu, raketomet. Dozvedeli sa množstvo informácií o vojenskej technike, o zbraniach, ktoré si mohli aj chytiť do ruky. Z dynamických ukážok si pozreli show program Čestnej stráže a ukážky služobnej kynológie.
Absolvovali autogramiádu športovcov VŠC DUKLA, medzi nimi bola aj dvojnásobná majsterka sveta vo vodnom slalome Elena Kaliská. Vrcholom bolo pristátie vojenského vrtuľníka, ktorý si mohli deti prezrieť aj zvnútra. Niektorí si vyskúšali aj streľbu zo vzduchovky alebo absolvovali prekážkovú dráhu.
Deň detí sa vydaril. Deti odchádzali spokojné, pomaľované, plné nových zážitkov, vedomostí aj darčekov. Ďakujeme vojaci!
 
Deň detí s Ozbrojenými silami SRDeň detí s Ozbrojenými silami SRDeň detí s Ozbrojenými silami SRDeň detí s Ozbrojenými silami SRDeň detí s Ozbrojenými silami SRDeň detí s Ozbrojenými silami SRDeň detí s Ozbrojenými silami SRDeň detí s Ozbrojenými silami SRDeň detí s Ozbrojenými silami SRDeň detí s Ozbrojenými silami SRDeň detí s Ozbrojenými silami SR