Petangový turnaj seredských seniorov

Petangový turnaj seredských seniorov

Šport     Iveta Tóthová    
 
Denné centrum pre seniorov v Seredi sa aktívne angažuje v podporovaní zdravia a sociálnej aktivity svojich členov. Aj  z tohto dôvodu v centre pravidelne organizujú turnaj v petangu. Ide o skvelý spôsob ako podporiť pohyb, priateľstvá a vyplniť všedné dni. Petang je jednoduchá hra, ktorá spočíva v hodení kovových gúľ na cieľ. Je určená pre mužov aj ženy bez rozdielu veku. Hra si nevyžaduje fyzickú zdatnosť, dôležitá je presnosť, stratégia a taktika.
 
V centre na Jesenského ulici si najprv sily zmerali ženy. Prvé miesto a putovný pohár si vybojovala Lydka Horáková, ktorá sa do súťaže zapojila po prvýkrát ale hneď sa stala aj Majsterkou v petangu. Druhé miesto obsadila Helena Živojinová, na treťom mieste sa umiestnila Vierka Durdiaková a na štvrtom Magdaléna Priadková.
 
Zápas mužov o Majstra DC v petangu skončil nasledovne: na prvom mieste a putovný pohár získal Ferdinand Benedik. Druhé miesto si vybojoval Jozef Valábek, tretie miesto Peter Straka a štvrté miesto získal Ladislav Mosný.
 
Nasledovať bude spoločný turnaj mužov a žien. A keďže petanque nielenže povzbudzuje fyzickú aktivitu, ale prispieva i k duševnej pohode, seredskí seniori sa s radosťou zapojili aj do veľkého turnaja v Nitre, kde si v júli tí najlepší zmerajú sily so seniormi z ďalších miest a obcí. Už teraz sú všetci zvedaví, na ktorom mieste sa Seredčania umiestnia.
Petangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorovPetangový turnaj seredských seniorov