Za akú dobu zrecykluje príroda váš odpad? Prezradí vám to nová informačná tabuľa v kempingu

Za akú dobu zrecykluje príroda váš odpad? Prezradí vám to nová informačná tabuľa v kempingu

Životné prostredie a príroda     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď    
Pre mnohých ľudí je triedenie odpadov a udržiavanie čistoty v prírode úplnou samozrejmosťou, iní v tom až také jasno nemajú. Pre všetkým, no najmä pre málo informovaných ľudí, dala seredská radnica vyrobiť novú informačnú tabuľu. Tá celkom jasne pomenovala, na ako dlhý čas Matke prírode spôsobia problém, ak svoje odpady len tak odhodia mimo smetného koša.
 
Počas nedávneho Smeťobrania sa dobrovoľníkom opäť podarilo vyčistiť poriadny kus nášho mesta. Okrem sídlisk sa upratovalo aj v kempingu. Ten pred pár dňami dostal aj darček v podobe špeciálnej infotabule. Dozviete sa z nej, akú dlhú dobu musí príroda spracovávať rôzne druhy odpadov, ak ich niekto len tak vyhodí. „Je dôležité, aby sme spoločne prispievali nielen k očiste, ale aj k permanentnej čistote prostredia, v ktorom žijeme. Vzdelávaním a opakovaním dôležitých informácií máme šancu k vylepšeniu správania sa takmer každej skupiny obyvateľstva. Nová infotabuľa preto vzdeláva priamo v teréne. Ako sa k týmto informáciám postavia samotní užívatelia verejného priestoru, je už na ich slobodnej vôli,“ vysvetlila Zuzana Slahučková zo seredskej radnice.
 
Po lavičkách, ohniskách, smetných košoch sa tak nová infotabuľa z agátového dreva stala súčasťou oddychovej zóny nášho mesta.
 
 
foto: autor
Za aký čas zrecykluje príroda váš odpad? Prezradí vám to nová informačná tabuľa v kempinguZa aký čas zrecykluje príroda váš odpad? Prezradí vám to nová informačná tabuľa v kempinguZa aký čas zrecykluje príroda váš odpad? Prezradí vám to nová informačná tabuľa v kempinguZa aký čas zrecykluje príroda váš odpad? Prezradí vám to nová informačná tabuľa v kempinguZa aký čas zrecykluje príroda váš odpad? Prezradí vám to nová informačná tabuľa v kempinguZa aký čas zrecykluje príroda váš odpad? Prezradí vám to nová informačná tabuľa v kempingu